Web Analytics

Суд відпустив затриманих після заворушень на «Барабашово»

Київський райсуд Харкова не задовольнив клопотання прокуратури про взяття під варту підозрюваних у масових заворушеннях на ринку «Барабашово» 27 лютого. 

Підозрюваним обрані запобіжні заходи у вигляді домашнього арешту у нічний час з 22.00 до 6.00, сказав після завершення розгляду клопотань суддя Костянтин Садовський

Він не уточнив, чи всім підозрюваним (за даними прокуратури, їх 56) сьогодні обрали запобіжні заходи. Зазначив лише, що їх точно було більше 10, а сам він не рахував.

Двоє підозрюваних, яким обирали запобіжні заходи останніми, так описали суду події на «Барабашово».

«З роботи надійшла команда прибути на «Барабашово» і стояти, забезпечувати безпеку техніки, щоб під'їхала для демонтажу арки. Стояли навколо, щоб не підходили люди, щоб не отримали травм, просто стояли і охороняли арку. Потім у нас почали летіти палиці, балонами пшикали, цегла летіла. Ми стояли, нічого не робили, охроняли за договором. У відповідь нічого не робили», — сказав один з підозрюваних Дмитро.

mp29022020.mp3

Фото поліції з місця затримання 27 лютого

«Я працюю в охороні. Ми з охоронним підприємством їхали охороняти комунальну техніку. Ми приїхали, підійшли до цієї комунальної техніки і буквально через п'ять хвилин зібралися люди, почали нас ображати, погрожувати, камені полетіли, вогнегасники. Ми просто стояли. Потім приїхала поліція, закрила нас від натовпу, потім ми поїхали до відділку... Ми — це охоронна організація «Антирейдер», — сказав підозрюваний на ім'я Богдан. 

mp29022020.mp3

Коментувати свої дії кореспонденту підозрювані відмовилися. Говорити не захотіла і їх захисниця Людмила Брек — послалася на адвокатську таємницю. 

Прокурор Євген Антонов відмовився відповісти на більшість питань кореспондента, переадресувавши їх до пресслужби.

«Питання щодо оскарження буде вирішуватися після отримання копій ухвал, повного викладення», — єдине, що він сказав.

Протягом дня речник прокуратури Харківської області Дмитро Чубенко на телефонні дзвінки не відповів. 


Сутички на ринку «Барабашово», під час яких постраждали шестеро людей, сталися близько 12:00 27 лютого. З місця події до відділку доставили пів сотні людей. У поліції повідомили, що затриманих 55. За даними прокуратури, підозри у масових заворушеннях оголосили 56. На місці події вилучили гумові кийки, газові балончики та травматичні пістолети. 

На питання, чи залучала міська влада до забезпечення роботи комунальної техніки на ринку муніципальну охорону або інші охоронні агентства, Геннадій Кернес на пресконференції 27 лютого відповів: «Я не відповідаю на питання, коли я його не знаю... Є комунальні служби, які працюють у своїй фінансово-господарській діяльності, і вони працюють в рамках діючого законодавства».