Суд в Італії виправдав нацгвардійця Віталія Марківа

Апеляційний суд Мілана виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа, який понад три роки перебував в ув'язненні за обвинуваченням у загибелі італійського фоторепортера на Донбасі в травні 2014 року.

Суд оголосив рішення 3 листопада. 

«Міланський апеляційний суд виніс виправдувальний вирок у справі нашого Героя, повністю виправдавши його. Віталій Марків повертається з нами на Батьківщину», — повідомила уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова

Фото звільнення Марківа опублікувало Міністерство внутрішніх справ України. 

«Три роки і чотири місяці Віталій Марків був ув’язнений. Це провокація, яка дорого коштувала Україні. Коштувала три роки життя українського солдата. Я радий, що сьогодні наші аргументи були почуті. Команда адвокатів та наші союзників, які тут зібралися, змогли навести факти і апеляційний суд Мілана прийняв мужнє рішення. Мужнє — тому що суд першої інстанції ігнорував факти, які були: що Віталій не міг стріляти в репортера, що Віталій знаходився в іншому місці. Звинувачення по відношенню до нього були обґрунтовані лише на показах французького журналіста, якого не став слухати французький суд», — сказав глава МВС Арсен Аваков.  

Фото: mvs.gov.ua

«Це надзвичайна подія. Ми показали, що правда є. Моїм засудженням було показано, що кремлівській пропаганді немає меж, але справедливість існує. Ця перемога у суді — це пам'ять про всіх загиблих захисників Україн», — сказав Віталій Марків.

Марківа затримали в Італії у 2017 році. Суд першої інстанції призначив йому покарання у 24 роки позбавлення волі. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.