Web Analytics

Суд ухвалив вирок експоліцейській з Куп’янщини, яка «здавала» росії працівників СБУ — прокуратура

Орджонікідзевський райсуд Харкова визнав винною в державній зраді колишню правоохороницю з Куп’янського району Харківщини. Вирок — 15 років за ґратами з конфіскацією майна.

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, під час окупації селища Дворічна жінка, яка тоді ще служила в Національній поліції, погодилася працювати на росію. Вона стала «виконувачкою обов’язків старшого дільничного інспектора» в нелегітимному окупаційному «управлінні внутрішніх справ». А згодом — «дільничним уповноваженим».

«Під час прийому на роботу вона власноруч написала пояснення, де перелічила відомих їй громадян України, які проходили службу в зоні АТО, та працівників СБУ. Жінка особисто приймала та відпрацювала заяви й повідомлення про події. Щомісячно вона отримувала заробітну плату — 50 тис. російських рублів», — зазначають у прокуратурі.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Фото: Харківська обласна прокуратура

Жінку затримали в листопаді 2022 року. З поліції її звільнили. До ухвалення вироку вона була під вартою, свою провину — не визнала.

Орджонікідзевський райсуд Харкова 30 листопада визнав експоліцейську винною в державній зраді, вчиненій в умовах воєнного стану (за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України). Вирок — 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Вирок можна оскаржити упродовж місяця.

Блок новин за темою

Новини за темою