Web Analytics

Суд у Харкові відсторонив від посади підозрюваного у недбалості Сису

Московський райсуд Харкова задовольнив клопотання прокуратури про відсторонення директора ДП «Гутянський лісгосп» Віктора Сиси на два місяці.

Відповідну ухвалу оголосила сьогодні суддя Алевтіна Задорожна.

«З урахуванням наведеного, слідчий суддя погоджується з твердженням сторони обвинувачення про те, що існує необхідність у відстороненні підозрюваного Сиси від посади директора ДП "Гутянське лісове господарство", оскільки саме перебування Сиси на зазначеній посаді сприяло йому у вчиненні кримінального правопорушення, у якому він підозрюється», — сказала суддя Алевтіна Задорожна, повідомляє Суспільне

«Слідчий суддя вважає, що відсторонення від посади необхідне для припинення кримінального правопорушення, у причетності до якого він підозрюється та запобігання ризику негативно впливати на хід досудового слідства та судового розгляду шляхом впливу на свідків у цьому провадженні, а також знищення та підробки документів, які мають значення для кримінального провадження, а тому клопотання про відсторонення від посади підлягає задоволенню», — йдеться в ухвалі.

У захисту є п'ять днів на оскарження. 

Розгляд клопотань за підозрою Сиси супроводжується сутичками між групою підтримки Сиси та його противниками, які називаються представниками громадських організацій «Потон», «Мы харьковчане». 

Два дні поспіль у суді посилені заходи безпеки. Сьогодні чергує спецпідрозділ. Фото: suspilne.media

Відсторонити Сису від посади на засіданні суду 16 січня просила прокуратура Харківської області. За словами прокурора Олександра Бондаренка, Сиса підозрюється у вчиненні службової недбалості, що призвела 4,2 млн грн. У таку суму оцінили збитки від вирубки 206 дубів на території Володимирського лісництва ДП «Гутянський лісгосп».

Сиса стверджує, що на рубку дерев був дозвіл, на підтвердження захист посилався на лісорубний квиток. 

Засідання суду 16 січня. Захист Сиси просить відхилити клопотання прокурора. Сиса каже, що тривалий час перебуває у декретній відпустці і фактично не працює. Директор ДП вважає справу політичною

Позиція обвинувачення: дозвіл на вирубку надавався тільки у 2018 році, а зруби — свіжі (2019 року). На доводи захисту про те, що прокурор не є спеціалістом в області лісозаготівлі і не може стверджувати про свіжість пнів, прокурор сказав, що доказів провини Сиси достатньо, інше буде доведено експертизою. 

Сьогодні Московський райсуд має обрати Сисі запобіжний захід. У справі про пропозицію хабара детективу НАБУ директору лісгоспу вже обирали запобіжний захід — у листопаді 2918 року він вийшов з-під варти під заставу у 4,9 млн грн. У грудні минулого року суд звільнив його від обов'язку носити електронний засіб контролю. 

Клопотання про відсторонення Сиси розглядалося у судах Києва, повідомив підозрюваний на засіданні Московського райсуду. Там суд прийняв сторону директора лісгоспу і залишив його на посаді.


У липні минулого року на нараді за участі президента України Володимира Зеленського у Харкові директор Жовтневого лісгоспу Руслан Чагаровський назвав директора Гутянського лісгоспу Віктора Сису найбільшим лісорубом Харківської області. Сам Сиса це спростовує і стверджує, що за його керівництва підприємиство стало ефективним. 

Звільнити директора ДП вимагав від уповноважених органів голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер, який під час селекторної наради з Кабміном назвав Сису чорним лісорубом. Захисники директора підприємства кажуть, що посадовці таким чином порушують презумпцію невинуватості.