Web Analytics

Суд поновив на посаді люстрованого харківського прокурора

Окружний адмінсуд Києва визнав протиправним звільнення Дмитра Кавуна з посади заступника прокурора Харківської області за законом «Про очищення влади» у 2014 році.

Позов Дмитра Кавуна до Генеральної прокуратури розглядав Окружний адміністративний суд міста Києва. Рішення у справі 11 вересня ухвалив суддя Володимир Келеберда.

У рішенні зазначається, що позивач, позначений як ОСОБА_1, не згоден з наказом ГПУ щодо його звільнення і вважає його незаконним. На думку Кавуна, Генпрокуратура порушила його права на працю і доступ до державної служби.

«Позивач стверджує, що не може нести відповідальність у вигляді заборони, встановленої у ч. 1 статті 1 Закону України «Про очищення влади», лише на підставі факту зайняття ним у минулому посад заступника прокурора Одеської області та заступника прокурора Харківської області, оскільки таке не містить складу жодного правопорушення, а відповідач, звільняючи його із займаної посади всупереч Конституції України застосував міру колективної відповідальності, автоматично визначивши його винуватим в узурпації влади президентом України ОСОБА_2 (Віктором Януковичем — ред.), при цьому такої винуватості жодним чином не довівши», — йдеться в тексті судового рішення.

Фото: Facebook/Окружний адміністративний суд міста Києва

Суд дійшов висновку, що положення закону про люстрацію до Кавуна застосували безпідставно, і вирішив задовольнити його позов до ГПУ.

«Визнати протиправним і скасувати наказ Генерального прокурора України №1475к від 23 жовтня 2014 року, яким ОСОБА_1 звільнено з посади заступника прокурора Харківської області. Поновити ОСОБА_1 на посаді заступника прокурора Харківської області з 24 жовтня 2014 року», — зазначається в рішенні суду.

Суд також наказав стягнути з Генеральної прокуратури на користь позивача «середній заробіток за час вимушеного прогулу» — 951 тис 098,52 грн.

На оскарження рішення суду надається 30 днів. Якщо жодна зі сторін не подасть апеляцію, воно набере законної сили.

Дмитро Кавун був заступником прокурора Харківської області в 2012-2014 роках. Його звільнили восени 2014-го згідно із законом «Про очищення влади». Відповідно, Кавун не міг протягом 10 років займати посади, на які поширюється дія закону.

На початку вересня 2019 року Дмитро Кавун став радником міністра внутрішніх справ Арсена Авакова (на громадських засадах).

Читайте MediaPort у Telegram