Web Analytics

Суд поновив на посаді директора теруправління ДБР Тимошка — рішення першої інстанції

Харківський окружний адмінсуд вирішив, що Володимира Тимошка протиправно звільнили з посади директора Територіального управління ДБР у Полтаві, юрисдикція якого поширюється і на Харківську область.

Рішення Харківського окружного адміністративного суду 12 серпня оприлюднили в Єдиному державному реєстрі судових рішень. Справу розглядав суддя Валерій Сагайдак.

Володимир Тимошко, позначений у тексті як ОСОБА_1, позивався до директора Державного бюро розслідувань Романа Труби. Тимошко вимагав визнати протиправними дії щодо свого звільнення, скасувати відповідний наказ і поновити його на посаді.

Як зазначається в рішенні суду, ще на початку року керівництво ДБР висувало зауваження щодо діяльності позивача. Тимошка також попереджали про відповідальність за недоліки в роботі.

21 травня позивачу повідомили, що «оскільки його рівень професійної підготовки є недостатнім для виконання завдань та обов`язків директора Територіального управління Державного бюро розслідувань розташованого у місті Полтаві, 28.05.2019 його буде звільнено з займаної посади».

24 травня Володимир Тимошко пішов на лікарняний.  

«Наказом від 28.05.2019 р. №148-а позивача звільнено з посади Директора ТУ ДБР у м. Полтаві у перший робочий день після тимчасової непрацездатності як такого, що не відповідає займаній посаді протягом строку випробовування», — йдеться в рішенні суду.

Суд зазначив, що повідомлення про звільнення від 21 травня надійшло до теруправління 23 травня, відтак відповідач не дотримався вимог закону «Про державну службу»: державного службовця необхідно попередити про звільнення у письмовій формі не пізніш як за сім календарних днів.

«До того, ж лист від 21.05.2019 р. не містить підстави звільнення позивача, а лише зазначено, що фаховий рівень є недостатнім для організації діяльності підпорядкованого територіального управління, що стало причиною провальною ситуацію за рядок важливих напрямів роботи, зокрема організація роботи з кадрами, яка є надважливою для новоствореного правоохоронного органу», — зазначається в рішенні.

Суд ухвалив задовольнити вимоги Тимошка щодо визнання протиправними дій Романа Труби з прийняття рішення про звільнення, скасування відповідного наказу і поновлення на посаді директора теруправління.

Рішення суду ще не набуло чинності. Сторони мають час на оскарження.

Фото: Facebook/Володимир Тимошко

Володимир Тимошко більше 15 років працював у Харкові. У 2017-му з посади начальника Слідчого управління ГУ НП у Харківській області він переїхав на роботу до Полтави і посів аналогічну посаду. У грудні 2018 року очолив Територіальне управління ДБР у Полтаві.

Наприкінці травня з’явилася інформація щодо звільнення Тимошка і ще трьох посадовців ДБР. Тимошко заявив, що підстав для звільнення немає і він готовий його оскаржувати. Він також зазначив, що Теруправління має одні з найкращих показників роботи, а до нього і його підлеглих не було жодних зауважень.

Роман Труба тоді пояснив звільнення необхідністю кадрового оновлення, назвавши «звичайною ротацією в новому правоохоронному органі».

Юрисдикція Теруправління ДБР, що розташоване в Полтаві, розповсюджується на Харківську, Полтавську і Сумську області. 

Читайте MediaPort у Telegram