Web Analytics

Справу про вбивство письменника Володимира Вакуленка під час окупації скерували до суду

Дзержинський райсуд Харкова розгляне справу щодо двох службовців російської армії, яких обвинувачують у порушені законів і звичаїв війни. За даними слідства, під час окупації вони вбили в Ізюмському районі Харківщини дитячого письменника Володимира Вакуленка.

Обвинувачені родом з Луганська, але служили в окупаційному війську, повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Одному — 33 роки, він має позивний «Лев», командує 4-ю ротою 4-го батальйону 204-го стрілецького полку мобілізаційного резерву, створеному на окупованій частині Луганщини. Підрозділ входить до 8-ї російської загальновійськової армії.

Другий — його підлеглий, кулеметник на прізвисько «Удод».

За даними слідства, 22 березня 2022 року озброєні військові приїхали до Володимира Вакуленка, обшукали його будинок, а потім забрали письменника та його 14-річного сина до своєї бази. Там — намагалися схилити до співпраці, але отримали відмову. Вакуленка змусили роздягтися, шукали татуювання з українською символікою. Потім — відвезли назад разом із сином. 

За два дні російські армійці повернулися, знову забрали письменника та його рюкзак із шевронами ЗСУ та «Азову», який Вакуленко носив із собою навіть під час окупації.

«Після цього командир роти «Лев» наказав своєму побратиму-кулеметнику застрелити письменника. «Удод» вистрелив у чоловіка з пістолета Макарова. Від вогнепальних поранень Володимир Вакуленко помер на місці. Його тіло з документами знайшли біля дороги поблизу АЗС на автошляху з Ізюма в напрямку села Капитолівка», — зазначають у прокуратурі. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

«Лева» і «Удода» підозрюють у вбивствах ще трьох цивільних. Серед них — колишній учасник АТО та двоє чоловіків, яких затримали в лісі, коли вони збирали шишки для приготування чаю. 

«Людей утримували у погребі в антисанітарних умовах, без світла, систематично били палками по всьому тілу. Обвинувачених не зупинило навіть те, що одному з чоловіків було 76 років та він ледве пересувався», — йдеться в повідомленні прокуратури.

За інформацією правоохоронців, після тортур окупанти відвезли всіх трьох до лісу в Капитолівці й там вбили.

«Допитані свідки розповіли, що командир роти «вихвалявся» перед людьми, що причетний до вбивств їх односельців, але додав, що своїми руками це не робив, аргументуючи це тим, що «сам боїться вбивати», — додають у прокуратурі. 

Слідчі також зафіксували ще один факт жорстокого поводження обвинувачених з цивільним: чоловікові силою засунули в рот 1 гривню та пообіцяли, що розстріляють, якщо він її прибере. Його також тримали в льосі, але потім відпустили.

Правоохоронці встановили, що всі злочини «Лев» та «Удод» вчиняли разом з іншими російськими військовими.

Обом оголосили підозру в порушенні законів і звичаїв війни — за ч. 2 ст. 27, ч. ч. 1, 2 ст. 28, ч. ч. 1, 2 ст. 438 Кримінального кодексу України, яка передбачає довічне ув’язнення. 

Обвинувачені в розшуку. Їх судитимуть заочно у Дзержинському районному суді Харкова.  


У видавництві Vivat планують випустити третій наклад книги «Я перетворююсь... Щоденник окупації» Володимира Вакуленка, вбитого російськими військовими.

Блок новин за темою