Web Analytics

Справу про катастрофу Ан-26 на Харківщині розглядатиме колегія суддів

Чугуївський міський суд 28 січня ухвалив рішення про колегіальний розгляд справи про падіння літака Ан-26 під Чугуєвом у вересні 2020 року. Внаслідок авіакатастрофи загинули 26 курсантів та офіцерів університету Повітряних сил імені Кожедуба.

Під час підготовчого засідання 28 січня Чугуївський міський суд розглянув єдине клопотання — про колегіальний розгляд справи, повідомляє «Суспільне». Засідання завершилося, нову дату призначать після сформування колегії.

«Суд задовольнив клопотання захисника обвинуваченого про визначення колегіального розгляду справи. Сьогодні ця ухвала буде передана до канцелярії суду для визначення складу суду. Після того, як буде визначено склад суду, буде озвучена наступна дата підготовчого судового засідання», — прокоментувала секретарка судового засідання Ксенія Шикова.

Як скоро це визначиться, їй невідомо.

Фото: suspilne.media

Про розгляд справи у складі колегії суддів клопотав захисник екскомандира військової частини А4104 В'ячеслава Глазунова, розповів журналістам прокурор у справі Павло Юхимович.

«У такій категорії справ, а саме, де санкція статті передбачає позбавлення волі до 15 років, суд зобов'язаний роз'яснити обвинуваченим право на розгляд такої категорії справ колегіально, у складі трьох суддів. Що одним із захисників обвинувачених і було заявлено відповідне клопотання», — пояснив Юхимович.

За його словами, прокуратура не може заперечувати, адже це законне право обвинувачених. Чи є у Чугуївському міському суді можливість сформувати колегію з огляду на кількість суддів — Юхимович не знає.

Стороні обвинувачення також невідомо, чи готує сторона захисту клопотання про зміну підсудності.

«Подальші всі клопотання повинні вирішуватися трійкою... Я не бачу перепон для того, щоб це кримінальне провадження слухалося у Чугуївському міському суді. Всі судді, якщо вони вже судді, є професійними. Якщо буде трійка, я не бачу перепон для розгляду Чугуївським міським судом», — сказав Павло Юхимович.


Військовий літак Ан-26 розбився у вересні 2020 року під час тренувального польоту в Чугуєві, загинули 26 людей: 19 курсантів і сім членів екіпажу. Слідчі відкрили провадження за ч. 416 Кримінального кодексу України (порушення правил польотів та підготовки до них), потім додали ще ст. 425 (недбале ставлення до військової служби). Польоти на Ан-26 припинили, поки не з’ясують обставини катастрофи, але в середині лютого поновили.

Комісія з розслідування причин катастрофи назвала серед факторів, що призвели до падіння літака, несправності у системі управління лівого двигуна, людський фактор, серйозні порушення в організації польотів.

14 січня справу про авіакатастрофу передали до Чугуївського міського суду. Судитимуть шістьох колишніх військових посадовців. 

Фото на головній: Державне бюро розслідувань