Web Analytics

Справу ексмера Купʼянська Мацегори передали до суду

Червонозаводський райсуд Харкова заочно розгляне справу колишнього мера Купʼянська Геннадія Мацегори. Обвинувачений переховується в росії.

«За даними слідства, в перші дні повномасштабного вторгнення рф на територію України на той момент діючий Купʼянський міський голова добровільно перейшов на бік російських сил. 27 лютого 2022 року обвинувачений записав відеозвернення з метою створення хибного враження у місцевого населення про турботу окупаційної влади, запобігання масовим протестам, що може перешкодити діям збройних формувань рф», — повідомила Харківська обласна прокуратура.

У відомстві вважають, що посадовець «усіляко сприяв російським окупантам у Куп'янську, забезпечуючи їх транспортом, житлом, пальним та їжею». 

Мацегора брав участь у підписанні в червні 2022 року протоколу засідання про створення незаконного органу під назвою «тимчасова цивільна адміністрація Харківської області». 

Обвинувачений перебуває у розшуку. За інформацією прокуратури, він перебуває на території Бєлгородської області рф. 

За державну зраду (ч. 1 ст. 111 та ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України) Мацегорі загрожує довічне увʼязнення. 

Читайте також: «Треба було не забувати, хто ти є»: у Харкові показали документальний фільм DW про окупацію Куп’янська

Чільне фото: Харківська обласна прокуратура/Telegram

Блок новин за темою

Новини за темою