Web Analytics

Справу депутатки «ОПЗЖ» з Куп’янщини, підозрюваної у колабораціонізмі, скерували до суду

До суду передали обвинувальний акт щодо жительки Куп’янського району Харківщини, яка, за даними правоохоронців, під час окупації активно підтримувала російських загарбників.

Підозрювана — депутатка Великобурлуцької селищної ради від забороненої партії «Опозиційна платформа — За життя», повідомили у Харківській обласній прокуратурі.

За даними слідства, під час окупації вона погодилася стати «виконувачкою обов’язків помічника начальника Великобурлуцького теруправління» у створеній загарбниками нелегітимній місцевій «адміністрації».

«Вона відповідала за забезпечення благоустрою в селі Шипувате, брала участь у нарадах під керівництвом окупаційної «адміністрації», виконувала вказівки представників армії рф і проводила збори місцевих жителів», — розповіли у прокуратурі.

Жінку обвинувачують у колабораціонізмі: за ч. 5 ст. 111-1 Кримінального кодексу України їй загрожує до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна.

У квітні депутатку заарештували без права на заставу.

Справу розглядатиме Чугуївський міський суд Харківської області.

Фото: Харківська обласна прокуратура

За інформацією Харківського антикорупційного центру, підозрювана — депутатка Валерія Іванова. Вона родом з Курської області рф, обралася до Великобурлуцької селищної ради у 2020 році. Була головою Шипуватської сільської ради.


До суду також скерували справи депутата Куп’янської райради Харківщини й ексдепутата Харківської міськради, підозрюваних у колабораціонізмі. Обом загрожує до 10 років за ґратами.