Web Analytics

Справа Мусєєва: захист сумнівається в неупередженості суддів

У Харківському апеляційному суді, де розглядається скарга прокуратури на ухвалу Київського райсуду про скасування підозри у держзраді колишньому главі Адміністрації Холодногірського району Максиму Мусєєву, оголосили перерву на тиждень. 

Як розповіла «МедіаПорту» речниця суду Євгенія Бондаренко, на сьогоднішньому засіданні захист Мусєєва клопотав про відвід колегії суддів, а також просив надати другому адвокату час на ознайомлення з висновком експертизи, який на попередньому засіданні надавав перший захисник.

Захисник Мусєєва Юрій Вишневецький заявив, що у сторони захисту виникли сумніви в неупередженості колегії.

«Головуючий суддя, яка здійснювала розгляд апеляційної скарги, має близьких родичів в керівництві місцевої прокуратури. А керівництву місцевої прокуратури відповідно підпорядковується прокурор, який і склав повідомлення про підозру, тому ми припускаємо можливий вплив на суддів задля забезпечення відповідного результату сторони обвинувачення в цьому процесі», — цитує Вишневецького UA: Харків.

У відводі колегії (у складі головуючої Олени Кружиліної та суддів Віктора Цилюрика та Валерія Бездітка) суд відмовив і надав час захиснику ознайомитися з матеріалами до 5 серпня.

На думку прокурора Вадима Білоусова, захисники затягують апеляційний розгляд.

«Я не розумію цю позицію, тому що це явне затягування. Наша апеляція вже розглядається більше двох місяців з моменту її подання», — заявив Білоусов.

Максим Мусєєв очолював Адміністрацію Холодногірського району (раніше — Ленінського) з 2012 року.

У жовтні 2018-го Служба безпеки України повідомила йому про підозру в державній зраді. За версією СБУ, в 2015 році в Криму Мусєєва завербувала Федеральна служба безпеки Росії. Сам посадовець звинувачення заперечує і називає сфабрикованими. У травні 2019-го Київський районний суд Харкова скасував підозру. Прокуратура оскаржила це рішення.

Зі своєї посади Мусєєв наразі звільнений. За даними СБУ, він перебуває за кордоном. 

Читайте MediaPort у Telegram