Web Analytics

Справа Медведчука: СБУ отримала дозвіл на затримання нардепа Козака

Печерський районний суд Києва 20 травня дав дозвіл на затримання народного депутата України від «Опозиційної платформи — За життя» Тараса Козака.

Суд дозволив затримати нардепа за клопотанням слідчого Служби безпеки України, погодженого генеральним прокурором України, зазначили у пресслужбі СБУ.

Раніше слідчі Служби безпеки оголосили Тараса Козака в розшук — після того, як 11 травня Козаку та голові політради «ОПЗЖ», нардепу Віктору Медведчуку оголосили підозру.

«Медведчук і Козак підозрюються у вчиненні державної зради та замаху на розграбування національних ресурсів на тимчасово окупованій території Криму за ч. 1 ст. 111, ч. 3 ст. 15 і ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. СБУ має аргументовані докази протиправної діяльності та співпраці даних осіб з країною-агресором», — наголошують у відомстві.

У партії «Опозиційна платформа — За життя» заявили, що видача дозволу на затримання Тараса Козака є «продовженням злочинної кампанії влади з розправи із політичними опонентами». Політсила також нагадала заборону пов’язних з Козаком і Медведчуком телеканалів NewsOne, Zik і «112 Україна».

«У такий спосіб влада має на меті кілька цілей — від політичного тиску на опозицію до створення перешкод для захисту в суді інтересів півтори тисячі журналістів незаконно заборонених телеканалів. Також це створює передумови для упередженого розгляду питання відновлення прав вищевказаних телевізійних каналів і, отже, продовження політики, спрямованої на знищення свободи слова в Україні», — коментують дозвіл у партії.

Віктор Медведчук на брифінгу 13 травня стверджував, що Тарас Козак — в Білорусі.

«Я знаю, де перебуває народний депутат Тарас Козак. Він на лікуванні у Білорусі», — сказав Медведчук у відповідь на питання, де наразі його колега.

Медведчук каже, що спілкувався з Козаком після оголошення їм підозри. Водночас, за словами голови політради, вони не обговорювали газове родовище в Чорному морі, щодо якого їм висувають обвинувачення у незаконному видобуванні нафти та газу.

«Це мій друг, це член політради нашої партії. Звичайно, ми контактуємо», — зазначив Віктор Медведчук.

За його словами, Козак обурливо зреагував на підозру.

Віктор Медведчук. Фото: zagittya.com.ua


2 лютого президент Володимир Зеленський запровадив санкції щодо Тараса Козака та низки пов'язаних з ним компаній. Під блокування потрапили телеканали NewsOne, «112 Україна» та ZIK. Їхні представники назвали це «політичною розправою».

19 лютого Рада нацбезпеки та оборони ухвалила рішення щодо запровадження санкцій проти Віктора Медведчука, його дружини Оксани Марченко та інших осіб. Медведчук назвав рішення безпідставним, а його дружина заявила, що вступає в партію «ОПЗЖ». 

11 травня генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що народним депутатам від «ОПЗЖ» Віктору Медведчуку і Тарасу Козаку оголошено підозру в державній зраді та спробі розграбування національних цінностей у Криму — видобутку корисних копалин на шельфі Чорного моря. 

13 травня Печерський райсуд Києва відправив Медведчука під цілодобовий домашній арешт на два місяці. Голова політради «ОПЗЖ» провину заперечує та стверджує, що метою розслідування є «політична розправа».