Web Analytics

Справа Кернеса: суд зобов'язав прокурорів підтвердити повноваження

Засідання Полтавського апеляційного суду, де понад рік не можуть розглянути скарги на закриття справи за обвинуваченням Харківського міського голови Геннадія Кернеса та двох його охоронців, не відбулося попри приїзд Кернеса.  

Цього разу не з'явилися захисники двох обвинувачених охоронців Євгена Сміцького та Віталія Блинника — Юлія Плетньова та Наталія Пліса.

Плетньова, зі слів одного із захисників Кернеса Олександра Гунченка, лікується за кордоном. На доказ цього суду надали копії електронних квитків, які засвідчують факт виїзду Плетньової за кордон 15 жовтня.

Пліса, зі слів іншого захисника Кернеса Андрія Циганкова, — хворіє. Документальних підтверджень з цього приводу до суду не надходило, повідомила секретарка судового засідання.   

Обвинувачених Блинника і Сміцького раніше захищав і Олександр Гунченко. Однак він повідомив, що більше їх не представляє. Дата розірвання договорів про надання правової допомоги — 17 жовтня.

Потерпілий Сергій Ряполов вважає дії захисту умисними і просив суд застосувати покарання до захисників. Представниця потерпілого Тетяна Зелькіна зазначила, що зміна захисників є правом обвинувачених і воно не може бути порушене, втім, додала, що вбачає у таких діях «певну тактику захисту».

Засідання транслювалося на каналі Судової влади в YouTube

Схожу думку висловила сторона обвинувачення. Прокурор Олександр Ганілов вказав на затягування процесу з боку захисту, прокурор Ігор Ємець просив суд призначити обвинуваченим додаткових захисників з центру надання правової допомоги. На його думку, йдеться про порушення прав потерпілих.

«Виходячи із загальних засад кримінального провадження, інтереси правосуддя мають бути захищені. Така поведінка сторони захисту порушує право потерпілих на доступ до правосуддя, розумні строки розгляду кримінального провадження», — сказав Ємець.

У свою чергу захисниця Кернеса Лідія Ізовітова висловила сумнів у повноваженнях представників обвинувачення у зв’язку із реформуванням органів прокуратури.  

«Відомо, що Генеральний прокурор прийняв наказ, яким всіх прокурорів Генеральної прокуратури України, а в даному випадку це прокурори Генеральної прокуратури, вивів поза штат. Друге: всім відомо, що найближчим часом за цим законом вже не буде Генеральної прокуратури, буде офіс Генерального прокурора, і особи, які бажають працювати в офісі Генерального прокурора, мають подати заяви до 15 жовтня.... Тому сьогодні ми не знаємо, чи прокурори наразі легітимно представляють сторону обвинувачення? Якщо вони поза штатом, чи вони йдуть на переатестацію, чи вони звільняються, чи можливо вчора чи сьогодні звільнені», — сказала Ізовітова.

Обвинувачений Геннадій Кернес, який вперше з моменту оскарження закриття справи проти нього прибув до Полтавського апеляційного суду, назвав позицію обвинувачення і потерпілих «конспірологією» і теж заговорив про повноваження прокурорів.

«Ця конспірологія уже довела до того, що ми розглядаємо цю справу чотири роки, і, на мою думку, там не те, що немає ніяких доказів, там є докази про порушення поведінки і самого принципу презумпції з боку органів прокуратури. Тому, вислухавши те, що вони сказали, і те, що каже потерпілий в унісон, то прокурор десь явно на боці псевдопотерпілих. Прошу вас відокремити нас від цієї думки неправової. Даний прокурор при Януковичі служив? Служив. При Пшонці служив? Служив. Другому служив? Служив. Служив. Служив… Під люстрацію попав-не попав, не знаю, коротше, свою палку вніс», — заявив Кернес.

Олександр Ганілов сказав, що разом із Ігорем Ємцем наділений повноваженнями представляти обвинувачення у справі Кернеса.

Врешті суд задовольнив клопотання обвинувачених Блинника і Сміцького про відкладення розгляду, а також зобов’язав прокурорів на наступне засідання — 15 листопада — надати підтвердження своїх повноважень.