Web Analytics

Спрацювали на «відмінно» — Чиж про дії поліції на «Барабашово»

Заступник начальника облуправління поліції — начальник Слідчого управління Сергій Чиж вважає, що поліція зробила все від себе залежне для вирішення конфлікту на ринку «Барабашово» 7 червня. Наслідки події, на його думку, мінімальні.  

Про це Сергій Чиж сказав сьогодні журналістам на брифінгу, коментуючи питання, чому після нападу на телеоператора Вадима Макарюка поліція нікого не затримала.

«По 208-й статті ніхто не затримувався, тому що особа затримується на місці вчинення тяжкого або особливо тяжкого злочину, в даному випадку були доставлені до відділу поліції деякі особи, вони були опитані за даним фактом і їм винесена повістка для того, щоб вони з'явилися на третю, четверту, п'яту добу після того, як буде зібрана доказова база, — сказав Чиж. — Дійсно, можливо, на одних, які вчиняли правопорушення, буде складена в межах адміністративного кодексу, а деяким буде винесена підозра».  

— Тобто поліція працює навздогін? Спочатку треба когось зарізати, а потім поліція почне працювати?

«Ми діємо в межах Кримінального процесуального кодексу України. Є законні рішення, під процесуальним керівництвом прокуратури Харківської області, щоб все було законно. Є презумпція невинуватості. Спочатку збирається доказова база, проводиться ряд експертиз, лише після цього людині виноситься підозра. Такий закон!» — відповів Чиж.

На питання, чому поліцейські не попередили напад на телеоператора, за яким бігла група людей, Чиж зауважив, що напад відбувся на віддаленні від основного місця подій, поблизу «Альфа-банку» на вулиці Академіка Павлова, 165-В, це територія Київського району, де в той момент не було поліцейських.

«Якщо там були на місці події працівники поліції і є інформація, що вони не вчинили будь-яких дій, то, повірте мені, я готовий написати рапорт начальнику ГУНП, щоб відкрили службове розслідування за даним фактом і матеріали направили до Державного бюро розслідувань, щоб вони надали юридичну оцінку, на вашу думку, протиправним діям працівників поліції», — сказав Чиж, пообіцявши доповісти про це начальнику облуправління Валерію Сокуренку і провести службове розслідування.  

«Ми не можемо нікому безпідставно винести підозру, тому що ми порушимо право на захист кожної людини. Такий закон. Ми рухаємося від міліції, вже забули про неї, військового органу, до поліції, правового органу, який цілодобово обслуговує громадян», — зазначив Чиж.

«Я вважаю, спрацювали на «відмінно». Отримали легкі тілесні ушкодження… Однозначно конфлікт був, біля кожного громадянина поліцейського не поставиш. Конфлікт був, він відбувся з мінімальними наслідками. Єдиний тяжкий наслідок — це журналіст. На сьогодні інформація, що в нього легкі тілесні ушкодження. Не тяжкі. Да, у нього там інсульт, но це стан здоров’я, який надають лікарі… Він відбувся на території Київського району. Працівники поліції зробили все, і начальник Головного управління і я в том числі, для того, щоб мінімізувати конфліктну ситуацію. Закрити її. Якби поліція діяла агресивно, як ви кажете, затримала людей, повірте мені, зараз би дії поліцейських були б незаконні, і тоді б питання Державне бюро розслідувань приймало б по поліцейським», — підсумував Чиж. 

Чиж уточнив, що з місця події до відділу поліції доставляли до 20 людей. Чи були серед них ті, хто бив телеоператора, Чиж не сказав, посилаючись на таємницю слідства. 

За словами журналістки служби новин «Вісті» Анни Черненко, у оператора «Вістей» Вадима Макарюка внаслідок побиття стався інсульт, його стан, за словами лікарів, оцінюється як тяжкий. За словами Черненко, незабаром з лікарні невідкладної допомоги Макарюка мають перевести до міської клінічної лікарні №7. 

Читайте також: Журналісти вимагають від Авакова і Луценка належного розслідування побиття оператора