Web Analytics

Смертельна ДТП з пішоходом у Харкові: суд відпустив підозрюваного під заставу

35-річний водій, підозрюваний у ДТП, внаслідок якої 23 січня загинув 19-річний пішохід, вийшов з-під варти під заставу. 

Підозрюваний вніс заставу 27 січня, підтвердили у пресслужбі прокуратури Харківської області.

Запобіжний захід водію Infiniti Q50, громадянину США, який має посвідку на тимчасове проживання в Україні, 25 січня обирав Київський райсуд Харкова.

Ухвала, з якої стали відомі обставини аварії і позиції сторін, з'явилася у Єдиному реєстрі судових рішень у понеділок, 27 січня. В документі вказано, що на засіданні був присутній перекладач. 

«В клопотанні слідчий вказує, що 23.01.2020, близько о 13.45, ОСОБА_1 керував технічно справним автомобілем «INFINITI Q50», р.н. 7 НОМЕР_1, на якому рухався по вул. Академіка Павлова в м. Харкові зі сторони вул. Валентинівської у напрямку пр. Ювілейного. Під час руху, в районі будинку №120-В по вул. Академіка Павлова, ОСОБА_1, грубо порушив вимоги п.18.1 та 8.7.3. ґ) Правил дорожнього руху України та допустив наїзд на пішохода ОСОБА_2, який перетинав проїжджу частину по нерегульованому пішохідному переходу з права наліво відносно напрямку його руху. Внаслідок події пішохід ОСОБА_2 від отриманих тілесних ушкоджень загинув на місці».

19-річний пішохід загинув на місці

«Порушення правил безпеки дорожнього руху ОСОБА_1, які знаходяться в причинному зв`язку з подією та її наслідками, виразилося в тому, що він, керуючи автомобілем «INFINITI Q50», р.н. 7 НОМЕР_1 , проігнорував сигнали світлофору та рухався на жовтий сигнал світлофору, який забороняє рух, і при наближенні до нерегульованого пішохідного переходу, на якому знаходився пішохід ОСОБА_2 , не зменшив швидкість і не зупинився, щоб надати пішоходу дорогу, та допустив на нього наїзд, що спричинило вищевказані наслідки», — йдеться у клопотанні слідчого.

Слідчий і прокурор просили взяти підозрюваного під варту з урахуванням тяжкості злочину та на підставі ризиків: може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, впливати на потерпілих або свідків. Підозрюваний і його адвокати заперечували. 

«Підозрюваний та його захисники вважають повідомлену ОСОБА_1 підозру та клопотання слідчого необґрунтованими, ризики не доведеними та просять застосувати до ОСОБА_1 менш суворий запобіжний захід — домашній арешт, оскільки ОСОБА_1 підозрюється у скоєнні злочину, що вчинений з необережності, має міцні соціальні зв`язки та не має наміру ухилятись від явки до слідчого та суду», — йдеться в ухвалі. 

Вислухавши думки сторін, суд задовольнив клопотання слідчого і обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді двох місяців позбавлення волі з альтернативою застави у сумі 168 160 гривень.

«Відповідно до вимог ст.182 КПК України, суд з урахуванням викладених обставин кримінального правопорушення, майнового та сімейного стану підозрюваного, його віку, ризиків, передбачених ст. 177 КПК України, визначає заставу  достатню для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених КПК України — в розмірі 80 (вісімдесят) розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб в сумі 168 160 грн. (2102х80=168160)», — визначив суд. 

Прокуратура, за інформацією пресслужби, не оскаржуватиме запобіжний захід. 

Підозрюваний має виконувати покладені на нього судом обов'язки — зокрема, здати паспорт для виїзду за кордон, прибувати за кожною вимогою до слідчого, прокурора та суду та не відлучатися з Харкова без дозволу слідчого, прокурора, суду.