Смерть після щеплення від COVID у Вінниці: що кажуть у МОЗ

У Вінницькій області помер 47-річний чоловік, щеплений від COVID-19 вакциною Comirnaty/Pfizer-BioNTech. Випадок зареєстрували як «несприятливу подію після імунізації».

Вінничанин помер увечері 2 липня, повідомили у Міністерстві охорони здоров'я.

«Щеплення проти COVID-19 було проведено мобільною бригадою о 13:45. Протягом однієї години несприятливих подій після імунізації не зафіксовано. О 17:00 у пацієнта з'явилися скарги на нудоту, втрата свідомості. Було відразу викликано екстрену медичну допомогу, яка провела реанімаційні заходи. На жаль, о 18:02 медики констатували смерть чоловіка», — розповіли у МОЗ.

Померлого щепили препаратом Comirnaty/Pfizer-BioNTech.

Випадок зареєстрували як «несприятливу подію після імунізації».

У міністерстві наголосили, що всі відомі такі випадки «відносяться до випадкових подій та мають лише часовий зв’язок із проведеним щепленням».

«Жоден з цих випадків НППІ не пов'язаний із застосуванням вакцин проти COVID-19», — стверждують у МОЗ.

Фото: armyinform.com.ua

Як зазначили в Департаменті охорони здоров`я Вінницької обладміністрації, в електронній амбулаторній карті чоловіка відомостей щодо хронічних хвороб не було.

«За попередніми результатами судово-медичної експертизи, причиною смерті стала гостра серцево-судинна недостатність на тлі ішемічної хвороби серця. Ознак анафілаксії, шоку, тромбозу немає», — йдеться у повідомленні.

З того ж флакона вакцинували ще п’ятьох людей, вони в задовільному стані. Загалом 2 липня мобільна бригада щепила 138 вінничан, ускладнень не фіксували.

Перевірка триває, у департаменті чекають на результати досліджень.

Медики також нагадали, що вакцинація проти COVID-19 не запобігає розвитку інших захворювань або смерті від інших причин.

2 липня у Вінниці зареєстровано несприятливу подію після вакцинації. Повідомлено про смерть 47-річного вінничанина....

Опубликовано Департамент охорони здоров'я та реабілітації Вінницької ОДА Суббота, 3 июля 2021 г.

У компанії Pfizer заявили, що безпосереднього зв'язку між вакцинацією і смертю не встановлено.

«Ми дуже серйозно ставимося до побічних ефектів, які потенційно пов'язані з нашою вакциною від COVID-19. Ми зазначаємо, що в даному випадку причинно-наслідковий зв'язок не встановлений», — цитує заяву компанії інформагентство Reuters.

За даними Pfizer, її вакцину вже отримали близько 400 млн людей у світі.

Станом на 5 липня в Україні щеплення проти коронавірусної хвороби першою дозою вже отримали 2 074 986, обома дозами — 850 394, кажуть у МОЗ.

Минулої доби, 4 липня, вакцинували, відповідно, 15 260 і 9103 людини.

На Харківщині першу дозу препарату отримали 128 073 людини, обидві дози — 49 255, звітують у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб. За добу — 3336 і 584 людини відповідно.


До кінця літа Україна очікує нові партії протикоронавірусних вакцин CoronaVac, Moderna і Pfizer — щонайменше 9 млн доз, з них 8 млн — вже у липні.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.