Web Analytics

Смерть дитини: прокуратура оскаржуватиме вирок обвинуваченій у cлужбовій недбалості

Жовтневий районний суд Харкова визнав винною директорку Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Новобаварського району Харкова Олену Таркіну у службовій недбалості, що призвела до смерті 3-річного хлопчика, та звільнив її від відбування реального покарання.

Вирок оголосив сьогодні суддя Жовтневого райсуду Володимир Макаров.

«Підсудній призначено покарання у вигляді 3 (трьох) років позбавлення волі з позбавленням права обіймати керівні посади, пов’язані із здійсненням організаційно-розпорядних або адміністративно-господарських функцій у соціальній сфері, строком на 1 рік, без штрафу. Також судом застосовано звільнення останньої від відбування покарання у вигляді позбавлення волі з іспитовим строком на 1 рік, якщо підсудна протягом даного строку не вчинить нового злочину та виконає покладені на неї обов’язки», — повідомили у суді.

Суд не обрав запобіжного заходу для обвинуваченої.  

Фото: kh.suspilne.media

Прокуратура просила ув’язнити директорку Центру на п’ять років. З рішенням суду сторона обвинувачення не згодна і подаватиме апеляцію, повідомила прес-секретарка прокурора області Віта Дубовик.

«Враховуючи усі обставини злочину, а також те, що в ході судового слідства обвинувачена постійно намагалася перекласти вину на інших осіб, заперечувала наявність недоліків у своїй роботі, надавала сумнівні і плутані свідчення та байдуже реагувала на смерть малолітньої дитини, прокурор наполягав на покаранні у вигляді 5 років реального позбавлення волі. Тому після вивчення повного тексту вироку прокуратура оскаржить це судове рішення в апеляційній інстанції», — повідомили у прокуратурі. 

Олена Таркіна провини не визнала.

«Я дуже шкодую, що помер Максим, але, на мій погляд, була лише одна людина, яка могла врятувати дитину — це його мати», — сказала Таркіна в останньому слові, повідомляє UA: Харків

Трирічний хлопчик помер від травм та виснаження у вересні 2017 року. У жовтні 2018 року Жовтневий райсуд визнав його батьків винними у злісному невиконанні обов’язків по догляду за дитиною, що спричинило тяжкі наслідки, умисних тяжких тілесних ушкодженнях та катуванні. Батька дитини засудили до 10 років ув’язнення, мати — до восьми.

За версією обвинувачення, директорка Центру соцслужб Новобаварського району могла запобігти смерті дитини з харківської родини, якби належно відреагувала на звернення його дядька. Службовиця заявила, що батьки не відчиняли, тому перевірити умови догляду за дитиною працівникам соцслужби не вдалося.

У міськраді проводили службову перевірку щодо працівників служби у справах дітей Новобаварського району та порушень не знайшли. 

«Начальник служби у справах дітей Новобаварського району працює у цій сфері вже 30 років, вона дуже добрий спеціаліст. Те, що відбулося з цією дитиною, її дуже підломило, вона перебуває у дуже тяжкому психологічному стані, — коментувала заступниця міського голови Світлана Горбунова-Рубан минулого року. — Але її провини у цій ситуації немає, вона нічого не могла попередити. І рядові працівники також».

Вирок директорці Центру набуде чинності після розгляду в апеляційній інстанції. На оскарження у сторін є місяць. 

Теги: