Web Analytics

Скільки переселенців на Харківщині станом на квітень 2023: статистика ОВА

У Харківській області збільшується кількість переселенців. Загалом на обліку — майже 480 тис.

За останній місяць в регіоні зареєстрували 8 тис. переселенців, повідомила заступниця голова Харківської обладміністрації Віта Ковальська.

«На початку березня в області перебувало приблизно 470 тис. переселенців. На сьогодні їх вже майже 478 тис. На жаль, ворожі обстріли у прикордонних громадах Харківщини не вщухають, тому все більше громадян вимушені покидати свої домівки та переселятися до більш безпечних районів. Також допомагаємо людям дістатися інших регіонів, якщо вони планують їхати далі», — зазначила Ковальська.

До регіону евакуюються й жителі окупованих територій інших областей.

Загалом на обліку в управліннях соціального захисту — 477,9 тис. переселенців, майже 392 тис. сімей. Після початку повномасштабного вторгнення по довідки ВПО звернулися 406, тис.

За словами Ковальської, більшість переселенців розміщують у гуртожитках закладів освіти. Їм допомагають оформити статус та соціальні виплати, видають гуманітарну допомогу.

Нині на Харківщині на обліку — 243 багатодітні родини, більш ніж 126 тис. пенсіонерів, 20,5 тис. людей з інвалідністю, а також понад 85 тис. дітей.

Фото: Харківська ОВА 

В Україні офіційно статус переселенця мають 4,8 млн людей, 1 млн з яких — діти, повідомила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«Станом на 10 квітня зареєстровано 4,8 млн внутрішньо переміщених осіб. Усього ж — майже 7 млн», — сказала вона в ефірі національного телемарафону.

Серед офіційно зареєстрованих 1,1 млн стали переселенцями двічі.

«Тобто люди виїхали із Донецької та Луганської областей, переселилися десь ближче та жили, наприклад, у Харкові чи десь на Донеччині, і зараз вдруге переїжджають», — пояснила міністерка.

Верещук також зазначила, що отримання статусу ВПО не обов'язкове — кожен має право сам вирішувати, чи потрібна йому така довідка.


У деокупованих громадах Харківської області продовжують виплачувати допомогу від Товариства Червоного Хреста України — по 1200 грн кожному жителю. Також поновили запис на допомогу від Агентства ООН у справах біженців.