Web Analytics

Скидання відходів у Новій Водолазі поліція розслідує за двома статтями

Правоохоронці розпочали розслідування щодо чергової спроби викиду понад 20 тонн ймовірно небезпечних відходів на місцевому сміттєзвалищі.

Подія сталася у селищі Нова Водолага 15 червня, повідомили у прес-службі прокуратури Харківської області. На полігоні побутових відходів вчергове спробували викинути речовини, які, за попередньою інформацією, потребують спеціальної утилізації.

«На сміттєзвалищі був зупинений автомобіль, який перевозив понад 23 тонни вантажу, що становить ймовірну небезпеку для довкілля», — кажуть у прокуратурі.

За даними Головного управління Національної поліції в Харківській області, про можливе правопорушення повідомив 23-річний місцевий мешканець. Він заявив, що на сміттєзвалищі «невідомі особи  відвантажують відходи газодобувної промисловості».

Експерти відібрали зразки відходів і ґрунту та доправили на дослідження до Державної екологічної інспекції.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом забруднення земель небезпечними відходами (ч. 1 ст. 239 Кримінального кодексу України). Санкція цієї статті — штраф у 3400 гривень або позбавлення  права обіймати певні посади на строк до трьох  років. Справу веде поліція. 

Фото: hk.npu.gov.ua

Це не перший факт викиду ймовірно небезпечних відходів на цьому полігоні, нагадують у прокуратурі. 30 травня під час сесії Харківської обласної ради депутат з фракції «Відродження» Максим Колінько заявив про масштабне забруднення довкілля у Новій Водолазі. Він продемонстрував відеозапис, на якому вантажівки везуть рідину з території бурової свердловини, розташованої у Красноградському районі, в поля.

У тому випадку прокуратура розпочала кримінальне провадження за двома статтями Кримінального кодексу: ч. 1 ст. 239 (забруднення або псування земель) та ч. 3 ст. 191 (привласнення або розтрата майна). Тоді на полігоні також відбирали зразки ґрунту і відходів, експертиза триває. Розслідування також веде поліція.

Читайте MediaPort у Telegram