Web Analytics

Скасування назв проспектів Бандери і Шухевича в Києві: роз'яснення суду

Окружний адміністративний суд Києва скасував перейменування столичного Московського проспекту на честь Степана Бандери, а проспекту Ватутіна — на честь Романа Шухевича. Інститут нацпам'яті оскаржуватиме рішення.

Про рішення суду керівник Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович повідомив 25 червня на своїй сторінці у Facebook.

«Ще одна спроба реваншу. Тепер у Києві. Суд частково задовольнив позовні вимоги, скасував рішення про перейменування проспекту Московського на Бандери і Ватутіна на Шухевича. Повний текст з мотивацією буде за п’ять днів», — написав він.

Сьогодні рішення прокоментували в Окружному адміністративному суді Києва. Зазначається, що справу розглядали із серпня 2016 року. Скасувавши перейменування проспектів, суд частково задовольнив позов громадських організацій «Єврейська правозахисна група» й «Антифашистська правозахисна ліга» до Київської міської ради.

«Зазначене рішення ухвалене судом, зважаючи на порушення процедури щодо перейменування проспектів Московського та Генерала Ватутіна, а також у зв’язку з відсутністю належного обґрунтування прийняття даних рішень. Також судом при розгляді зазначеної справи прийнято до уваги значний суспільний інтерес, який відображений і в петиціях проти перейменування, чого не було враховано КМР під час вчинення дій щодо зміни назви проспектів», — йдеться в повідомленні суду.

У суді також зазначили, що в червні 2017 року задовольнили клопотання про часткове забезпечення позову, яке залишено без змін. А саме — заборонили Київській міській раді подавати на підпис та публікувати рішення сесії щодо перейменування проспекту Генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича до ухвалення рішення у цій справі.

Фото: Facebook/Окружний адміністративний суд міста Києва

В Українському інституті національної пам'яті заявили, що оскаржуватимуть рішення суду.

«Ми подамо апеляцію на рішення Окружного адмінсуду Києва про перейменування двох проспектів на честь Степана Бандери та Романа Шухевича у Києві, як тільки отримаємо повний текст рішення», — пообіцяли в УІНП.

На думку першого заступника голови інституту Аліни Шпак, внесок очільника українського визвольного руху Степана Бандери та головнокомандувача Української повстанської армії Романа Шухевича в боротьбу за державність і незалежність України був визначальним, а тому їх імена обов’язково мають бути увічнені в назвах вулиць столиці.

«Перейменування цих проспектів у Києві відбулося за встановленою законодавством процедурою. Питання розглядалось консультативно-дорадчою комісією, комісіями Київради, відбулося громадське обговорення, проголосували депутати. Відтак ми будемо оскаржувати дане рішення суду та загалом протидіяти будь-яким іншим можливим спробам реваншу проросійських сил в Україні», — каже Шпак.

В УІНП нагадують, що згідно з законодавством держава має сприяти увічненню пам’яті про борців за незалежність України у XX столітті у назвах об’єктів топоніміки (закон «Про правовий статус та вшанування пам'яті борців за незалежність України у XX столітті» — ред.). Степан Бандера і Роман Шухевич належать до цієї категорії.

Київська міська рада перейменувала Московський проспект на проспект Степана Бандери у липні 2016 року. За перейменування проспекту генерала Ватутіна на проспект Романа Шухевича депутати міськради проголосували в червні 2017-го.

Український інститут національної пам'яті також оскаржує рішення Харківської міської ради щодо повернення імені маршала Жукова проспекту Петра Григоренка. Керівник УІНП Володимир В'ятрович звернувся до Генеральної прокуратури України.

Читайте MediaPort у Telegram