Web Analytics

«Скарбниця серця»: у Харкові відкрили виставку художньої студії Aza Nizi Maza

У Харкові під час мініфестивалю «ВертепСхід» 24 грудня презентували нові роботи художньої студії Aza Nizi Maza, які створили її учасники протягом року. 

На виставці «Скарбниця серця» у культурному центрі Art Area ДК представлені понад 70 робіт, розповів «МедіаПорту» керівник студії Микола Коломієць.

Фото: Aza Niza Maza

На картинах — люди, тварини, будинки, абстракції. Художників та художниць не обмежували в темах. У студії Aza Nizi Maza діти вільні вибирати сюжет. 

«Тематика — це щось від шкільних занять. У нас взагалі не так: ми спочатку починаємо малювати, потім я дивлюсь, до чого дитина тяжіє. З цього випливає моє розуміння, що я можу дати, якщо дитина тяжіє до цього, ми починаємо шукати цей шлях. А потім, коли дитина вже почувається впевнено, я відпускаю на якийсь момент. Якщо бачу, що все добре, дитина працює, я їй взагалі не потрібен і не втручаюсь. Я можу своїми порадами, навпаки, зробити невпевненість», — пояснює Микола Коломієць. 

На виставці є дві роботи Владислава Погрібного — замок і портрет. Хлопець займається у студії понад два роки і вже й не рахує, скільки малюнків та ескізів зробив. Обидві картини на виставці — яскраві та деталізовані. 

«Коли я малюю, я відчуваю любов та щастя», — говорить Владислав. 

Микола Коломієць та Владислав ПогрібнийНагорі — роботи Владислава — замок і портрет

«Мета виставок юних митців — це про те, що майбутнє буде, попри складні обставини. Це те, заради чого треба жити, відчуття оптимізму. Щоб діти могли висловлюватися — це і є мета. Щоб відчували себе вільними, що поруч хтось є, що вони живуть у цікавому світі», — каже Микола Коломієць.

Виставка працюватиме орієнтовно до лютого. Подивитися її можна у дні, коли в Art Area ДК відбуваються заходи. Уточнити це можна в Instagram


Під час бомбардувань Харкова студія Aza Nizi Maza працювала з дітьми в метро. Створені за цей час роботи виставили на станції «Історичний музей». 

Слухайте також: Микола Коломієць у подкасті «Герої Харкова»

Читайте: «Трохи магії, містики та багато любові», — Юліта Ран на фестивалі «ВертепСхід» 

Блок новин за темою