Ситуація з COVID на Харківщині починає стабілізуватися — Шмигаль

Лікарі вказують на початок стабілізації ситуації з коронавірусною хворобою у деяких регіонах. Проте, наголошують в уряді, вона все одно залишається напруженою.

Про ситуацію із захворюваністю на COVID розповів на засіданні уряду 10 листопада прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Ситуація з коронавірусом залишається складною. У лікарнях з-понад 76 тис. ліжок, виділених для хворих на COVID-19, зайняті майже 52 тис.», — зазначив він.

У червоній зоні наразі — більшість областей України. Водночас, за словами прем’єра, лікарі вказують на «перші прояви стабілізації ситуації».

«Це вже видно по кількості нових випадків, госпіталізацій, особливо в тих регіонах, які першими потрапили до червоної зони. Зокрема, останні три дні бачимо сповільнення госпіталізацій у Волинській, Дніпропетровській, Запорізькій, Луганській, Херсонській, Харківській та Чернівецькій областях», — перелічив керівник уряду.

Заступник голови Харківської обладміністрації Михайло Черняк стверджує, що останніми тижнями в регіоні є тенденція до зменшення кількості пацієнтів, яких госпіталізують.

«Показники свідчать про те, що є певна стабілізація останнім часом, є обнадійливі моменти щодо зменшення використання кисню в лікарнях. Але ситуація поки напружена», — зазначив він під час брифінгу.

За даними Черняка, госпітальна база для хворих на COVID на Харківщині — 5080 ліжок, з яких зайняті 3523. Із 2900 ліжок з потоковим киснем зайняті 1765.   

Серед усіх пацієнтів у лікарнях вакцинованих — від 3% до 8%, додав посадовець.

Заступниця Харківського міського голови Світлана Горбунова-Рубан 9 листопада також звітувала про зменшення захворюваності.

«Протягом 10 днів ми знаходилися  у так званому коридорі, коли щодня фіксували близько тисячі нових випадків захворювання. Другий день поспіль це число коливається в районі 600. Крім того, спостерігаємо збільшення кількості тих, хто одужав. Минулої добу це 1284 пацієнти, що майже двічі більше від кількості тих, що захворіли. Маємо надію, що це співвідношення збережеться й надалі», — казала вона. 

Фото: kharkivoda.gov.ua

Водночас міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко заявляв, що Харківська та Вінницька області ризикують потрапити до червоної карантинної зони.

МОЗ також планує встановити червоний рівень епіднебезпеки у Черкаській області.

«Ми вже зробили подання до Кабінету міністрів щодо скликання комісії з техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій для розгляду питання переведення Черкаської — 18-ї — області на червоний рівень епідемічної небезпеки», — розповідав Ляшко на брифінгу 9 листопада.

На Харківщині минулої доби зареєстрували 1550 випадків COVID. Найбільше — у Харкові (975), Богодухівському (125), Лозівському (124) та Чугуївському (118) районах, кажуть у Харківському центрі контролю та профілактики хвороб.

Подолали недугу 842 людини, померли — 26.

Від початку епідемії було вже 222,4 тис. випадків. Одужали понад 180 тис. хворих, померли — 4967.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

За статистикою Міністерства охорони здоров’я, за добу в Україні зафіксували 24 747 випадків.

«Найбільша кількість — у Києві (2002), Дніпропетровській (1999), Харківській (1550), Одеській (1469) і Івано-Франківській (1454) областях», — наводить дані міністерство.

Одужали за добу 18 896 пацієнтів, померли — 652.

Загалом у країні було вже понад 3,1 млн випадків. Одужали понад 2,5 млн людей, померли — 74,8 тис.


Наприкінці жовтня в Харківській області зареєстрували найбільше випадків коронавірусної хвороби за добу від початку пандемії — 1934.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.