«Ситуація є критичною»: на Харківщині зростають темпи захворюваності на COVID

Відведені для COVID-хворих ліжка у Харківській області заповнені на 70%. Кількість госпіталізацій зростає. Влада планує підготувати додаткові місця, визначити нові опорні медзаклади та задіяти установи, що не підпорядковуються місту та області. Чиновники також не виключають розгортання ліжок у непрофільних закладах. 

Статистика

Ситуацію з COVID на Харківщині розглядали на засіданні регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій 9 жовтня.  

«Зберігається тенденція до зростання. За останні два тижні лабораторно підтверджено 6849 випадків, це складає 257,48 на 100 тис. населення. Темп приросту показників за останній тиждень склав 21%. Інтенсивність епідпроцесу також зростає як у місті Харкові, так і в районах області. За критерієм епідеміологічної небезпеки більшість адміністративних територій області відповідає на сьогодні помаранчевому рівню. Показників, що відповідають критеріям червоної лінії безпеки, на території Харківської області поки що не досягнуто», — розповіла директорка лабцентру Любов Махота

Державна комісія оновила зонування України за епідпоказниками. З 12 жовтня Харків залишається у помаранчевій зоні.

За даними лабцентру, 76% з-поміж усіх хворих за останні два тижні — жителі Харкова. 

Заповненість лікарень

Опорні лікарні заповнені на 70%, повідомив голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер. За його словами, існує загроза переходу до червоної зони. 

«Фактично ми маємо помаранчеву зону. Це фактично. Я мушу сказати, що реально ми навіть не в червоній зоні, а вже в чорній… Для того, щоб формально перейти в червону зону, нам необхідно п'ять днів поспіль мати заповненість по одному критерію — я лише одного критерію зараз торкаюсь, — 75%. На сьогоднішній день заповненість 70%», — сказав Кучер. 

Ku4er1.mp3

Заповненість ліжок у дорослих лікарнях Кучер називає стовідсотковою. Загальна статистика — 70% — враховує дані щодо дитячих ліжок. 

«Трохи більше 500 ліжок ми маємо, і лежить всього лише 11 дітей, а також у пологовому будинку зі 110 ліжок заповнені 9. Зрозуміло, що ми маємо тоді цифру кількості незаповнених ліжок таку, яка дозволяє на сьогодні залишатися ще в помаранчевій зоні. Госпіталізуються від 60 по області до 90 осіб. Для того, щоб нам розмістити цих людей, а є такі, які перебувають у вкрай тяжкому стані, нам необхідно таку ж кількість і виписати. Це якраз є підтвердженням того, що ситуація є критичною», — сказав Кучер. 

Що планує влада

Уряд закликав посилити контроль за виконанням карантину у містах, де спостерігається зростання захворюваності. 

«На засіданні Державної комісії ТЕБ та НС дали низку доручень. Також закликав комісії ТЕБ та НС у місті Києві, Харкові та Сумах самостійно посилити протиепідемічні заходи, оскільки в місцевої влади є достатньо повноважень, щоб ефективно стримувати поширення COVID-19», — повідомив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. 

За словами Олексія Кучера, 320 додаткових ліжок мають підготувати у вже визначених опорними медзакладах — це кілька районних лікарень та чорнобильський диспансер. Від 150 до 200 ліжок, за інформацією Кучера, мають передбачити у міських лікарнях Харкова. 

Кu4er3.mp3

«Розглядається варіант навіть у разі необхідності розгортання ліжок на території немедичних закладів. Як ми і тоді говорили, це можуть бути стадіони, це можуть бути палаци, інші приміщення», — cказав Кучер. 

До списку опорних додали міську лікарю Ізюма, де передбачено 60 ліжок «зі збільшенням в перспективі», розповів заступник голови Харківської ОДА Тарас Пастух. Наступною має стати обласна клінічна лікарня, де для прийому хворих на COVID мають відкрити офтальмологічне відділення. 

Офтальмологічний корпус ОКЛ, 22 вересня. Фото Харківської ОДА

«Також сьогодні підписаний лист керівника робіт Харківської області з приводу ще п'яти лікарняних закладів, які не є у віданні ні Харківської міської ради, ні обласної ради, а це лікарні, які входять у відання Міністерства транспорту і МОЗ. Сумарна кількість ліжок там може бути доволі велика, реально — під COVID, думаю, це може бути 800-900 ліжок», — сказав Пастух.

Зі збільшенням кількості ліжок Харківщина потребує медпрацівників. За рішенням регіональної комісії, до лікування пацієнтів планується залучити інтернів. 

Читайте також: На Харківщині вдруге за тиждень зафіксували понад 600 випадків COVID за добу

Фото на головній: Суспільне

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.