Web Analytics

Шукали блокпости та пункти видачі «гуманітарки»: затримані двоє жителів Вовчанська — СБУ

Правоохоронці затримали двох жителів деокупованого Вовчанська Харківської області. За даними СБУ, вони були інформаторами російської Федеральної служби безпеки.

Підозрювані, чоловік і жінка, збирали для окупантів інформацію про Сили оборони, кажуть в Управлінні СБУ в Харківській області.

За інформацією СБУ, чоловік погодився на співпрацю із загарбниками відразу після окупації частини Харківщини, але виконував їхні завдання лише від початку цього року. Згодом він залучив і свою знайому.

«Насамперед їх цікавили відомості щодо облаштування оборонних ліній уздовж кордону з рф і дислокування Служби безпеки та Національної поліції. Також вони збирали інформацію про суспільно-політичну обстановку на Харківщині, пункти видачі гуманітарної допомоги», — розповідають у СБУ.

Чоловік окремо з’ясовував, де у Вовчанську стоять блокпости Сил оборони.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Правоохоронці вважають, що розвіддані були потрібні окупантам для підготовки диверсій та обстрілів.

Під час обшуків у затриманих знайшли мобільні телефони, за допомогою яких вони листувалися з кураторами.

Фото: Управління СБУ в Харківській області

 

Як додають у Харківській обласній прокуратурі, обом оголосили підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (поширення інформації про переміщення та розташування українського війська). Їм загрожує до 12 років ув’язнення.

«Підозрюваним обрано запобіжні заходи — тримання під вартою без права внесення застави», — додали у прокуратурі.

Фото: Управління СБУ в Харківській області


Двом жителям Ізюмського району оголосили підозру в пособництві російським окупантам. Правоохоронці стверджують, що вони допомагали вивозити до рф українську агропродукцію, ремонтувати міст для переправлення військової техніки.