Web Analytics

Щоденник на цигарковому папері: в ARTпідвалі у Харкові покажуть «Фільтри» Марії Христенко

З 11 травня по 7 червня в ARTпідвалі Харківської муніципальної галереї відбудеться виставка художниці Марії Христенко «Фільтри». Її роботи — мініатюрні, виконані на папері для цигарок. 

Художниця почала серію «Фільтри» як форму арттерапії восени 2022. Роботи виконані у техніках: суха пастель, суха голка, колаж, м'який лак.

«Ескізи для робіт виконані на папері, з якого скручують фільтри. Це звичайний папір, просто маленького розміру. Ідея виникла через секунду, після того, як цей папір опинився у мене в руках», — розповіла «МедіаПорту» Марія Христенко.

Фото: Instagram/ma.richka.kh

Малюнки перетворилися на особистий щоденник авторки, який вона створювала протягом місяця у подорожах Україною: в Києві, Тернополі та Харкові. 

«Переважно за основу взяті пейзажі, якраз формат класно підходить. Це не так рефлексія на війну, як рефлексія подорожі, з Харкова до Тернополя, там жили мої друзі з Салтівки. Міста між собою дуже контрастні, особливо були у 2022 році. На виставці будуть представлені ці маленькі і більші роботи, які я робила пізніше», — розповіла художниця.

Фото: Instagram/ma.richka.kh

Марія Христенко — харківська художниця і волонтерка, керівниця волонтерської групи «Щезник», що займається плетінням маскувальних сіток для фронту. 

Фото: ma.richka.kh/Instagram

«Сприйняття кожної людини — це фільтр, яким ми, як правило, не керуємо, він складається з наших та чужих поглядів, спогадів, переконань і ідеалів. Усе це преломлює та викривляє те, що ми бачимо. Щоб очистити та переглянути свій погляд, протягом місяця я дивилася на все навколо через маленький видошукач — паперовий фільтр для самокруток, який попався мені абсолютно випадково. З розвитком відбувся процес переосмислення маленьких швидких абстракцій у проєкт «Фільтри». В експозиції представлені три етапи фільтрування: сприйняття в моменті, осмислений аналіз, відбір ідей», — пояснює задум проєкту мисткиня.

Відкриття виставки — 11 травня о 17:00 в ARTпідвалі Харківської муніципальної галереї на вул. Чернишевській, 15.

Блок новин за темою