Щеплення від COVID на початку вакцинації отримають 140 тисяч мешканців Харківщини

Вакцинація від коронавірусної хвороби в Україні має стартувати у лютому. У перші дві хвилі щеплення отримуватимуть передусім медики та соціальні працівники.

Про плани щодо вакцинації розповів на брифінгу 3 лютого заступник директора Департаменту охорони здоров’я Харківської обладміністрації Геннадій Бондарчук.

Вакцинацію планують розпочати за два тижні.

«Планується, що для проведення першого етапу імунізації Україна отримає вакцину Pfizer, і вакцинація має бути проведена протягом п’яти днів. Це пов’язано зі специфікою зберігання цієї вакцини», — зазначив Бондарчук.

На першому етапі в Харківській області щеплення отримають 15 400 людей. У першу чергу — медики швидкої допомоги, працівники стаціонарів, де лікують хворих на COVID-19, а також персонал і підопічні закладів соціального захисту.

Друга хвиля має стартувати у квітні. Тоді на Харківщині розраховують вакцинувати ще 125 тисяч людей.

«Другий етап вакцинації буде проведено для працівників підрозділів первинної медико-санітарної допомоги та інших закладів охорони здоров’я, які не надають стаціонарну допомогу пацієнтам, хворим на коронавірусну хворобу, а також освітян, працівників культури та поліції», — перелічив Геннадій Бондарчук.

Пункти вакцинації для першої хвилі вже визначені й облаштовані, на сьогодні їх 25. Це заклади, де лікуються пацієнти з COVID.

Геннадій Бондарчук. Фото: kharkivoda.gov.ua

Як повідомили у Міністерстві охорони здоров’я, минулої доби, 2 лютого, в Україні зафіксували 3285 новий випадок COVID. Найбільше — у Києві (330), Івано-Франківській (298), Харківській (230), Запорізькій (211) та Полтавській (192) областях. Одужала 10 101 людина, померли 165.

Загалом від початку епідемії захворіли 1 227 164 українців. Подолали недугу 1 045 473, померли — 23 089.

На Харківщині за добу зафіксували 230 випадків, розповіли в Харківському обласному лабораторному центрі. Найбільше — у Харківському районі (145, з яких 132 — у Харкові).

Загалом в регіоні зареєстрували вже 78 366 випадків СOVID. Одужали 70 649 людей, померли — 1396.

Інфографіка: labcenter.kh.ua

У Міністерстві охорони здоров’я заявили про зниження захворюваності на COVID-19 на початку лютого та анонсували повернення адаптивного карантину.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.