Web Analytics

Шарівська садиба претендуватиме на участь у «Великій реставрації»

Програма «Велике будівництво» цьогоріч доповнюється «Великою реставрацією»: планується відновити 150 історичних пам'яток.  Харківська ОДА вже склала перелік об'єктів, які подадуть на конкурс.

Загалом Харківщина подає на конкурс 11 пам’яток, розповіла на пресконференції 10 березня директорка Департаменту культури і туризму Харківської ОДА Людмила Терещенко.

За її словами, ці пам’ятки вже є «туристичними магнітами», проте потребують реставрації та відновлення.

«У нас пріоритети прості та логічні — це Національний літературно-меморіальний музей Григорія Сковороди у зв’язку з відзначенням у 2022 році 300-річчя від дня народження філософа. Також Шарівський палацово-парковий комплекс «Садиба», — зазначила Людмила Терещенко.

Шарівський палац. Фото: kharkivoda.gov.ua

На території музею Сковороди — одразу три об’єкти: так званий дуб Сковороди (позначений як «Пам'ятне місце під дубом, пов'язане з життям та творчістю Г.С. Сковороди)», контора управителя і комора — пам’ятка архітектури XIX століття.

Старовинна комора на території музею Сковороди

Також у переліку — штаби військових поселень у Чугуєві, Пархомівський художній музей, Харківський державний академічний український драматичний театр імені Шевченка.

Пархомівський художній музей

Наразі ХОДА готує необхідні документи разом з Міністерством культури та інформаційної політики.

«Ми в активній фазі підготовки паперів — збираємо та проходимо звіти щодо експертної оцінки документів», — уточнила Терещенко.

У Харківській ОДА нагадують, що президентська програма «Велике будівництво» цьогоріч розширюється «Великою реставрацією»: до 2024 року планується відновити 150 історичних і культурних пам'яток по всій Україні.


Реконструкцію Шарівської садиби почали у 2018 році. Відновлювати палац планувалося за рахунок коштів бюджету і спонсорів. Проєкт розвитку садиби також став одним з переможців конкурсу Міністерства культури «Малі міста — великі враження».

Музеї у Пархомівці та Сковородинівці у 2019 році долучили до проєкту створення аудіогідів для незрячих відвідувачів.