Web Analytics

Шахрайство з «виїздом за кордон»: у Харкові судитимуть сімох підозрюваних

Прокуратура скерувала до суду обвинувальний акт стосовно семи людей, підозрюваних у шахрайстві. За твердженням слідчих, вони ошукували охочих виїхати за кордон за системою «Шлях».

Про це повідомили в Харківській обласній прокуратурі.

Обвинувачені у справі — семеро людей: 19-річний харків’янин, якого прокуратура називає організатором, і шестеро його знайомих. За даними слідства, вони створили шахрайську схему після запуску в Україні системи «Шлях», яка дозволяє водіям призовного віку перетинати кордон.

«Шахраї розміщували в Telegram-чатах оголошення, в яких пропонували допомогу в законному перетині кордону України. Узгоджували деталі поїздки під час листування в месенджерах та за телефоном — у приміщенні «колцентру», обладнаного необхідною технікою», — йдеться в повідомленні. 

Клієнтам обіцяли допомогти у виготовленні документів, потрібних для виїзду, і в перевезенні. Послуги коштували від 1000 до 2500 доларів. 

Фото: Харківська обласна прокуратура

За інформацією правоохоронців, у день виїзду клієнти передавали гроші, натомість отримуючи документи нібито для перетину кордону.

«Ділок зазначав, що поїздка відбудеться на автомобілі під керуванням жінок. Проїхавши частину дороги, водійки під різними приводами робили зупинку, під час якої пасажири виходили з машини. Згідно з планом, жінки не чекали їх повернення, а їхали, залишаючи пасажирів на дорозі», — додають у прокуратурі.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Відомо про вісім епізодів. Загальна сума збитків — майже 400 тис. грн.

Обвинувальний акт склали за ч. 3, 4 ст. 190 Кримінального кодексу України (шахрайство за допомогою електронно-обчислювальної техніки).

Справу розглядатимуть у Ленінському районному суді Харкова.


Правоохоронці блокували схему ухилення від мобілізації на Харківщині: за даними слідства, працівник одного з районних військкоматів за хабарі допомагав військовозобов’язаним уникнути призову.

Блок новин за темою