Web Analytics

Серед закритих справ про незаконне збагачення є провадження щодо заступника голови ХОДА

Спеціалізована антикорупційна прокуратура оприлюднила список кримінальних проваджень, закритих після скасування Конституційним судом України статті 368-2 Кримінального кодексу «Незаконне збагачення».

Станом на 28 березня закрито 65 кримінальних проваджень, повідомили у прес-службі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

«Орієнтовна сума ймовірного незаконного збагачення у кримінальних провадженнях, що розслідували детективи НАБУ, сягає 1 млрд 334 млн 446 тис. грн, 1 млн 137 тис. дол. та 531 тис. євро», — зазначили в САП.

Як додали в Спецпрокуратурі, зважаючи на те, що ухвала КСУ є остаточною, не підлягає оскарженню і не може бути переглянута, прийнято рішення про закриття кримінальних проваджень, у яких про підозру повідомлено ще не було, а також тих, де досудове слідство ще триває.

САП наводить перелік всіх закритих кримінальних проваджень за ст. 368-2 Кримінального кодексу України за хронологією їх реєстрації в Єдиному реєстрі досудових розслідувань. Найбільше у списку народних депутатів і суддів. Також згадуються посадовці Генеральної прокуратури, Нацполіції, СБУ, фіскальної служби, ДСНС, Державної служби геології та надр, Державної екологічної інспекції, обласних прокуратур, депутати місцевих рад.

Справи щодо незаконного збагачення порушували головним чином через квартири та будинки (в тому числі за кордоном), земельні ділянки, автомобілі, корпоративні права, грошові кошти.

Серед іншого, за інформацією прокуратури, закрито справу щодо заступника голови Харківської обладміністрації. Кого саме — в САП не уточнюють: прізвищ фігурантів у переліку немає. Кримінальне провадження порушили в жовтні 2018 року, а закрили на початку березня.

«57. Кримінальне провадження від 10.10.2018 щодо незаконного збагачення заступника голови Харківської ОДА на суму 9 млн грн (земельні ділянки). Закрито 07.03.2019 на підставі п. 4 ч. 1 ст. 284 КПК України», — зазначається в повідомленні САП.

ПРО (НЕ)ЗАКОННЕ ЗБАГАЧЕННЯ 26 лютого 2019 року рішенням Конституційного Суду України статтю 368-2 Кримінального кодексу...

Опубликовано Спеціалізована антикорупційна прокуратура Четверг, 28 марта 2019 г.

Рішення щодо скасування статті 368-2 Кримінального кодексу України «Незаконне збагачення» Конституційний суд ухвалив 26 лютого. 

У Національному антикорупційному бюро назвали рішення КСУ «політично вмотивованим» і таким, що відкриває посадовцям можливості для зловживань. НАБУ повністю закрило 26 кримінальних проваджень щодо незаконного збагачення, а також 37 — у відповідній частині.

Президент Петро Порошенко 28 лютого подав до парламенту проект закону «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за незаконне збагачення». У документі пропонується, зокрема, доповнити ККУ відповідною статтею 368-5.

Читайте MediaPort у Telegram