Web Analytics

СБУ заявила про обшуки у Мураєва та його соратників

Працівники СБУ провели серію обшуків у керівника забороненої партії «Наші», екснардепа Євгенія Мураєва. Сам він, за даними правоохоронців, нині за кордоном.

Про обшуки Служба безпеки України повідомила 30 листопада.

«Заходи відбувалися за місцями проживання та в офісах самого Мураєва і його рідні, а також у його найближчих соратників. Усе це — в рамках кримінального провадження за ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада)», — кажуть у СБУ.

Спецслужба стверджує, що слідчі знайшли «готівку, зокрема у російських рублях, зброю, комп’ютерну техніку та мобільні телефони, а також інші матеріали», які саме — не уточнюється.

За даними правоохоронців, наразі Євгеній Мураєв за кордоном.

СБУ також ініціювала проведення незалежних експертиз висловлювань політика.

«Їхні висновки свідчать про наявність у його діях ознак злочину, передбаченого ч. 1 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада). А саме — в контексті завдання шкоди інформаційній безпеці України», — стверджують у відомстві.

«Також, за матеріалами слідчих СБУ, в ефірах підконтрольного Мураєву телеканалу «Наш» неодноразово поширювались наративи російської інформаційної пропаганди. Через це, а також через розпалювання міжнаціональної та релігійної ворожнечі на телеканал були накладені штрафні санкції», — додали у СБУ.

Усі вилучені матеріали скерували на експертизи, подальші дії правоохоронців залежатимуть від їх результатів. 


Євгенію Мураєву 45 років, він родом зі Змієва на Харківщині. Керував Зміївською районною адміністрацією, обирався депутатом Харківської обласної ради, депутатом Верховної Ради двох скликань (у фракціях «Партії регіонів та «Опозиційного блоку», а також позафракційним).

Мураєв був головою політради партії «За життя» (нині — «Опозиційна платформа — За життя»), потім очолив партію «Наші». Обидві політсили підтримували зміцнення зв'язків з Росією. 

У січні Міністерство закордонних справ Великої Британії заявило, що Росія нібито прагне призначити у Києві проросійського лідера, потенційним кандидатом назвали Мураєва. Сам він сказав, що вважає це «нісенітницею».

Президент Володимир Зеленський 20 березня підписав рішення Ради нацбезпеки та оборони, яким на час війни призупинялася діяльність 11 політичних партій, серед яких і «Наші». У травні парламент схвалив законопроєкт щодо заборони проросійських політичних партій.

Фото на головній: Facebook/Євгеній Мураєв