Web Analytics

СБУ затримала харків’янина за підозрою у співпраці зі спецслужбами РФ

Підозрюваний — працівник однієї із державних наукових установ Харкова. За даними Служби безпеки, він збирав персональну інформацію про учасників АТО.

Про затримання підозрюваного повідомив на своїй сторінці в Facebook керівник прес-центру Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За версією слідства, працівника однієї із державних наукових установ Харкова завербували, коли він їздив до Росії, щоб влаштуватися на роботу.

«За грошову винагороду чоловік погодився здійснювати збір інформації про місця дислокації військових частин на території регіону, їх належність до певного роду військ, персональні дані військовослужбовців ЗСУ та місця їхньої служби. Отримані відомості він мав передавати кураторам через електронні канали зв’язку», — зазначають в СБУ.

Оперативники зафіксували, як підозрюваний збирав персональну інформацію про учасників АТО — співробітників своєї наукової установи. Затримали його напередодні передачі даних.

Правоохоронці провели обшук вдома у харків’янина: знайшли електронний носій з персональними даними військовослужбовців ЗСУ.

«За висновками експертів з питань державної таємниці, вилучена інформація належить до сфери оборони України та має гриф обмеження доступу «для службового користування». Її передача спецслужбам РФ могла завдати шкоди державним інтересам», — вважають у Службі безпеки.

Затриманому вже повідомили про підозру за ст. 14 готування до злочину) та ч. 1 ст. 111 (державна зрада) Кримінального кодексу. Максимальне покарання за ними — 15 років тюрми.

У СБУ повідомляли, що протягом 2018 року слідчі спецслужби розпочали 114 кримінальних проваджень за статтею «державна зрада».

Читайте MediaPort у Telegram