Web Analytics

СБУ ідентифікувала бойовика, який бив українських полонених під Харковом

Правоохоронці заочно оголосили підозру бойовику так званої «ДНР», який під час окупації частини Харківської області бив українських військовополонених і жорстоко поводився з цивільними.

Підозрюваному 57 років, його знають за прізвиськом «Шаман», розповів речник Управління СБУ в Харківській області Владислав Абдула.

За даними слідства, до кінця 2014 року чоловік жив у Харкові. Потім приєднався до бойовиків на Донбасі, став одним з ватажків так званої «Народної міліції ДНР». З перших днів повномасштабного вторгнення брав участь в окупації регіону разом з російськими військами. Згодом — став «заступником голови» незаконної «адміністрації», створеної загарбниками у Куп’янську.

За інформацією СБУ, «Шаман» жорстоко поводився з цивільними на окупованій території та віддавав накази про вчинення таких дій.

«У середині березня минулого року, під час окупації села Вільхівка у передмісті Харкова, він віддав наказ своїм підлеглим силоміць вивести цивільного місцевого мешканця з приватного будинку, де рашисти вирішили облаштувати свій штаб. За наказом «Шамана», цивільного чоловіка перевезли до села Веселе та незаконно позбавили волі у приміщенні Веселівської сільської ради. Там його тримали до початку травня, постійно примушуючи до безоплатної праці», — написав Абдула у Facebook.

Правоохоронці встановили, що за наказами «Шамана» там тримали й інших цивільних.

«Також задокументовано, що «Шаман» особисто бив українських військовополонених з метою отримання інформації про інших військових та керівництва підрозділів територіальної оборони України», — додав речник управління.

Слідчі заочно оголосили чоловіку підозру за ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України (порушення законів і звичаїв війни). Наразі його шукають.


СБУ також ідентифікувала шістьох російських генералів, які віддавали накази щодо захоплення населених пунктів Харківщини. Усім повідомили про підозру.