Web Analytics

СБУ назвала пріоритетні версії авіакатастрофи в Ірані

В Службі безпеки України відбулося засідання спеціальної робочої групи СБУ щодо розслідування падіння літака «МАУ» у Тегерані. 

«СБУ розглядає дві пріоритетні версії причин, які призвели до авіакатастрофи літака рейсу PS752 в Ірані: перша — потрапляння ракети, друга — теракт», — йдеться на сайті СБУ із посиланням на керівника Служби Івана Баканова. 

«Дійсно, версія про потрапляння ракети зенітно-ракетного комплексу «ТОР» привертає сьогодні найбільшу увагу суспільства. Однак достатньо відкрити інструкцію з експлуатації ЗРК, аби виникла низка запитань, котрі потребують додаткових відповідей. Зокрема, мова йде про дальність польоту ракети, нюанси щодо керування комплексом тощо. Усі питання зараз опрацьовуються», — заявив Іван Баканов.

Фото: ssu.gov.ua

Вивчається і версія теракту, сказав голова СБУ: «Адже тема надто важлива, аби зараз робити якісь поспішні висновки. Можу завірити, що ми обов’язково повідомимо суспільству усю об’єктивну, перевірену інформацію».

За словами Баканова, в Ірані працює окрема слідча група СБУ. Представники Служби присутні на нарадах та зустрічах президента з міжнародними партнерами.

Голова СБУ закликав громадян обережно ставитися до розповсюдження неперевірених даних щодо трагедії, робити висновки на фактах, а не фейках.


9 січня секретар РНБО Олексій Данілов назвав основні версії авіакатастрофи, серед яких: ураження літака зенітною ракетою, зіткнення з БПЛА або іншим літаючим об'єктом, руйнування і вибух двигуна з технічних причин, вибух всередині літака внаслідок терористичного акту. 

Того ж дня Канада, США, Велика Британія заявили про існування даних, що літак був збитий. 

«Версія про влучання ракети в літак не виключається, але станом на сьогодні не є підтвердженою», — прокоментував 10 січня президент України Володимир Зеленський і закликав міжнародних партнерів надати інформацію, що допоможе розслідуванню. 

Читайте також: Падіння літака в Ірані: Україні надали доступ до «чорних ящиків»