Web Analytics

Рупори земельних грабіжників кажуть селянам: "Не рипайтеся"...

Submitted by Ігор Швайка on пт, 04/22/2011 - 15:15

Саме до такоїдумки доходиш, коли намагаєшся скласти докупи стоси «незалежної» аналітики зприводу української землі та її продажу. І аналітика ця нараховує сотні тисячдрукованих знаків або ж мегабайти інтернет-трафіку. Як і аналітики, щогуртуються в десятки «незалежних» центрів…

Утім, колирозбираєш їхні праці й ставиш собі питання «Cui prodest?», бачиш, що завсіма цими інститутами, аґенціями та центрами проглядаються одні й ті саміреґіонівські ріжки. Немає сумніву, місія в усіх цих соціологів, політологіваналітиків та економістів єдина – вбити в голову українця, що спекулятивнийринок землі – це вже факт. Боротися марно й крапка!

До такої самоїдумки 20 квітня намагався підвести нас керівник т.зв. експертно-аналітичногоцентру «Регіональна прагматика», колишній місцевий депутат-БЮТівець АндрійСтронов. Принагідно зауважити, що політична орієнтація цього «експерта»змінювалася синхронно з політичною орієнтацією його безпосереднього патронаОлександра Фельдмана, а той, як знаємо, тримає вітрила за владним вітром.

І недивно, щоАндрій Стронов намагається апелювати до складних обчислень і порівнянь ізмеханізмами торгівлі землі в інших державах. Вислід завжди єдиний. Йому кажуть– за Конституцією земля є національним багатством, себто не підлягаєпривласненню іноземцями за жодних обставин. «Експерт» відповідає: Конституціяцього прямо не забороняє, а отже забудьте Ви про те, що це документ прямої дії.І додає: аніж протидіяти скасуванню мораторія на продаж сільськогосподарськихземель, змиріться та готуйтеся до збагачення.

Тільки от цезбагачення нагадує організований грабунок, коли тобі з ножем коло горлянкикажуть: «Не рипайся, усе-рівно нічого не вдієш!». За двадцять років не зробленоані кроку для формування земельного кадастру. Партія реґіонів хоче сформуватийого за рік. Чи можна це зробити ефективно в умовах повної тінізації земельнихвідносин? Вочевидь, ні. Себто, грабунок розпочнеться ще на етапі формуванняєдиної бази даних земельних власників. Владці називають цей час «перехідним»періодом.

Згадаймо, щототальний перерозподіл власності відбувається саме в «перехідні» періоди, чоговарта лише приватизація фабрик і заводів у 1990-х. Тоді українці втратиливеличезні національні активи у вигляді стратегічних підприємств. Завтра в нихзаберуть святу українську землю, ще й не виключено, що з можливістюпривласнення її іноземцями, чи більше – землею держава розраховуватиметься зазовнішні борги. І знову-таки, «не рипайтеся»!

Чому цю сентенціюповторюють фельдманівські «експерти»? Бо чільник концерну «АВЕК» замішаний не водній афері з харківською землею. І наразі він от-от узаконить свої«володіння».  Разом із селянами, якіперетворяться на слухняних рабів.

А ми, українці,мусимо протиставити земельним шахер-махерам організований опір. Поки це щеможна робити легально:  http://www.svoboda.org.ua/diyalnist/novyny/020508/...