Web Analytics

Розмінування на Чугуївщині: сапери знайшли в полі понад 70 «Пелюсток»

Більш як 70 протипіхотних мін типу «Пелюстка» знайшли під час розмінування поля в Чугуївському районі Харківщини. За оцінками вибухотехників, загалом на території району їх можуть бути десятки тисяч.

Про це повідомили у Головному управлінні Нацполіції в Харківській області.

Міни знайшли на полі між селами Новий Бурлук та Леб'яже. Вибухотехніки вже їх знищили.

За інформацією правоохоронців, найбільш небезпечними є саме протипіхотні міні ПФМ-1 та ПФМ-1С. Сапери кажуть: більшість людей не усвідомлюють небезпеки, однак найбільше травмованих серед цивільних — саме від таких мін.

«На території Харківщини «Пелюсток» дуже багато. За оцінками вибухотехників, лише на території Чугуївського району їх десятки тисяч. Натрапити на них можна будь-де», — зауважують у ГУНП. 

Фото: ГУНП у Харківській області

У поліції нагадують, що Харківщина — одна з найбільш замінованих областей, небезпечні предмети тут знаходять щодня.

«З точки зору мінної небезпеки будь-який район, який був на лінії фронту, становить загрозу, — розповідає заступник начальника Управління вибухотехнічної служби Нацполіції Дмитро Каракуркчі. — У Харківській області це Дергачі, Золочів, Липці, Циркуни, Вовчанськ, Чугуїв, Ізюм, Куп'янськ тощо».

Фото: ГУНП у Харківській області

Найчастіше сапери знаходять протитанкові міни, протипіхотні та касетні. Деякі з них перероблені, можуть вибухнути раптово.

«Працювати з такими мінами вкрай небезпечно, оскільки не знаєш, що може бути в боєприпасі перероблено або якими іншими «мінами-сюрпризами» вони можуть бути заблоковані», — коментує старший інспектор вибухотехнічної служби ГУНП в Житомирській області Дмитро Лобанчук, який зараз працює на Харківщині.

Зазвичай сапери проходять по території та вдивляються, чи є міни, або шукають їх спеціальними щупами. Потім — переносять у більш безпечні місця та підривають.

«Здебільшого розмінування проводиться вручну, але у нас є техніка від закордонних партнерів. У них інша специфіка роботи, більш безпечна для самого вибухотехніка», — зазначає Лобанчук.

Фото: ГУНП у Харківській області

Вибухотехніки також попереджають, що деякі міни можуть зреагувати на метал. Інші — хоча й запрограмовані на самоліквідацію, але працюють не завжди так: наприклад, ПФМ-1С має вибухнути в термін від однієї до 40 годин, а натомість може лежати місяцями.

Жителям Харківщини радять не відвідувати місця, які ще не перевірили сапери, не підходити до небезпечних предметів, не торкатися їх, а одразу телефонувати до поліції або ДСНС.


У Балаклійській громаді через мінну небезпеку вирішили цьогоріч не відкривати купальний сезон. Також — заборонили сільськогосподарські роботи на нерозмінованих землях.

Читайте також: Харківщину розміновує трактор-безпілотник: фоторепортаж