Web Analytics

Завантаження...

Захоплення колони з гуманітарним вантажем на Харківщині: водії вже повернулися

До Вовчанська 20 березня направили автомобілі з гуманітарною допомогою, але зв'язок з колоною зник, її захопили російські військові. Вантаж супроводжували шестеро людей — п'ятеро водіїв і лікар. 21 березня вони повернулися додому.

Про ймовірне захоплення гуманітарної колони на Харківщині вдень 20 березня попередила міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

«За даними агентурної розвідки, по маршруту погодженого гуманітарного коридору Харків-Мала Рогань на тимчасово непідконтрольній території є ознаки підготовки росіян до захоплення гуманітарної колони з мінуванням шляху», — написала вона у Telegram.

Верещук наголосила, що вимагає від російської сторони «припинити провокації та цинічні порушення міжнародного гуманітарного права».

Пізніше голова Харківської обладміністрації Олег Синєгубов розповів: до Малої Рогані гуманітарну допомогу відправляли, але не довезли. Розвантажувати довелося в Рогані.

«Нас інформували про провокації, так і сталося: окупанти «зелені коридори» зірвали. Тому ухвалили рішення розвантажити допомогу в іншому місці», — повідомив він.

Водночас зникла інша колона — автомобілі швидкої допомоги, автобуси та вантажівки, які прямували до Вовчанська.

«Як тільки вони виїхали на тимчасово непідконтрольну нам територію — зв'язок обірвався. Зараз ми із Офісом президента, із віцепрем'єр-міністром Іриною Верещук намагаємося встановити місцезнаходження. Імовірно, що колона перебуває під контролем окупаційних військ. Робимо все можливе, щоб повернути наших людей», — сказав Синєгубов.

Ірина Верещук назвала імена людей, які потрапили у полон:

  • Кашкаров Артем — водій швидкої;
  • Бурда Артем — лікар;
  • Гончаренко Владислав — водій;
  • Позінь Павло — водій;
  • Корнейко Павло — водій;
  • Маслов Олександр — водій.

«Окупанти продовжують поводитися як терористи. Ми ведемо перемовини про повернення наших людей», — наголосила Верещук.

Президент Володимир Зеленський увечері підтвердив захоплення колонни.

«Російські війська захопили нашу колону, наш гуманітарний вантаж для міста Вовчанська. Немає звʼязку зараз із шістьма людьми. П'ять водіїв і один лікар. Будемо їх визволяти. Будемо знову й знову намагатися доставити нашим людям найнеобхідніше», — прокоментував він.

Доповнено:

21 березня заступник голови Харківської обладміністрації Роман Семенуха повідомив, що супроводжувачі гуманітарної колони повернулися.

«Затримані вчора окупантами водії гуманітарного конвою на Вовчанськ, наші побратими повернулися. Живі й мотивовані боротися за Україну далі. Подробиці згодом», — написав Семенуха у Facebook.

Сьогодні в мене і моїх побратимів щасливий ранок. Затримані вчора окупантами водії гуманітарного конвою на Вовчанськ...

Опубликовано Roman Semenukha Понедельник, 21 марта 2022 г.


Росія розпочала повномасштабну війну проти України 24 лютого. Окрім боїв з українськими військами, росіяни обстрілюють населені пункти. У Харкові, за даними ДСНС, загинули понад 100 мирних мешканців.

Фото на головній (ілюстративне): Дніпропетровська ОДА