Web Analytics

росія готує теракт на Запорізькій АЕС — українська розвідка у доповіді Зеленському

Російські окупанти підготували все для терористичного акту на Запорізькій атомній електростанції з викидом радіації. 

Про це у зверненні 22 червня повідомив президент України Володимир Зеленський

«Щойно була доповідь нашої розвідки та Служби безпеки України. Розвідка отримала інформацію про те, що Росія розглядає сценарій терористичного акту на Запорізькій атомній станції — терористичного акту з викидом радіації. Вони все підготували для цього. На жаль, уже неодноразово мені доводилося нагадувати, що радіація не знає державних кордонів і те, по кому вона вдарить, визначається лише напрямком вітру», — сказав він. 

За словами президента, Україна передає всю інформацію партнерам. 

«Європа, Америка, Китай, Бразилія, Індія, арабський світ, Африка — усі країни, абсолютно всі мають це знати. Міжнародні організації. Усі. Жодних терактів на атомних станцій ніколи, ніде не повинно бути. Цього разу не має бути як із Каховкою: світ попереджено, отже, світ може і повинен діяти», — йдеться у повідомленні глави держави. 

Війська рф захопили Запорізьку АЕС на початку березня 2022. В «Енергоатомі» повідомляли, що окупанти розмістили на території станції зброю, вибухівку та техніку. У компанії також заявляли, що російські військові тиснуть на працівників АЕС. Влітку 2022 російська армія кілька разів обстрілювала станцію.