Web Analytics

«Рок для перемоги»: біля намету в Харкові виступить Жадан

Концерт на підтримку намету волонтерів «Все для перемоги» планують провести 30 травня. Виступатимуть гурти «Жадан i Собаки», «Папа Карло», Аlcоhol Ukulеle.

Концерт відбудеться о 19.00 на майдані Свободи, біля намету «Все для перемоги», повідомляють організатори заходу.

У програмі — виступи гуртів «Жадан i Собаки», «Папа Карло», Аlcоhol Ukulеle.

Письменник і музикант Сергій Жадан, лідер гурту «Жадан і Собаки», запросив слухачів на концерт, процитувавши у Facebook рядки зі своєї книги «Месопотамія»: «Тому що всі його вигадки, байок п’яний сувій, всі його темні прокляття й чорнильна лють були про те, що не можна здавати своїх, які встрягли в бій, і не можна вибачати чужих, які тебе б’ють».

«Друзі-харків'яни, приходьте 30-го на майдан — зіграємо вам що-небудь душевне», — написав він.

За словами однієї з організаторів концерту Марко Терен, концерт триватиме півтори години, повідомляє «Укрінформ».

«Розраховуємо зібрати на півтори години більше півтисячі людей. Для цього є два приводи: суд відмовив представникам Харківської міськради в обмеженні протесту на майдані Свободи, тож намет стоятиме, і це треба відзначити. До того, ж музика — кращий засіб для об'єднання людей, яке сьогодні дуже потрібне, щоб відстоювати свої права та боротися з сепаратизмом», — пояснила Марко Терен.

«Щодо програми, то пролунають хіти українських та харківських рок-груп», — додала вона.

Фото: Facebook/Інфоцентр Євро Харків

Намет «Все для перемоги» встановили у 2014 році за ініціативи волонтерів, учасників харківського Євромайдану. Тут збирали допомогу бійцям, переселенцям, зараз біля нього проводять патріотичні акції. Намет, за ідею ініціаторів його створення, є також місцем нагадування про бойові дії на Сході — для цього біля нього встановили фрагменти використаної проти української армії зброї та стенди із фотографіями загиблих.  

Зробити все необхідне, щоб прибрати намет на майдані Свободи, у своїй заяві 8 травня пообіцяв Харківський міський голова Геннадій Кернес — за умови, якщо харків'яни підтримають відповідну петицію. Петиція набрала більше 5000 необхідних підписів менше ніж за добу.

11 травня Інспекція з паркування Департаменту територіального контролю міськради винесла припис з вимогою добровільно у триденний термін демонтувати намет. Організатори намету відмовились, вони позиціонують себе як протест, про що сповістили Головне управління Нацполіції у Харківській області.

Посадовці мерії також пропонували перенести намет на площу Захисників України. Коли активісти відмовились, міськрада звернулася до Харківського окружного адміністративного суду. Суд відмовив у задоволенні позову. Апеляційна інстанція, куди звернулися юристи міськради зі скаргою, 20 травня підтвердила правильність рішення суду першої інстанції.

20 травня в наметі також сталася пожежа. Ніхто не постраждав. Поліція відкрила справу за статтею «Умисне пошкодження майна».

Читайте MediaPort у Telegram