Web Analytics

Ракетний удар по 128 бригаді на Запоріжжі: ДБР розслідує можливу недбалість

Внаслідок російського ракетного удару в Запорізькій області загинуло 19 військовослужбовців 128 бригади. Державне бюро розслідувань відкрило провадження за статтею «недбале ставлення військової службової особи до служби».

Про це повідомило Державне бюро розслідувань.

«Ініційовано службове розслідування дій військових посадових осіб, які організували захід до дня «Ракетних військ і артилерії» поблизу лінії фронту. Кримінальне провадження розпочато за ч. 4 ст. 425 КК України (недбале ставлення військової службової особи до служби)», — сказано у повідомленні.

У відомстві зазначили, що розслідування обставин справи та притягнення до відповідальності причетних наразі є одним з пріоритетних завдань.

Президент України Володимир Зеленський, висловлюючи співчуття рідним загиблих, заявив, що розслідування має дати чесні відповіді, як сталася трагедія та чиї розпорядження були неправильними.

«Головне — встановити повну правду про те, що сталося, і більше не допустити подібного. Кожен військовий у зоні бойових дій — у зоні дострілу та аеророзвідки ворога — знає, як треба поводитися під відкритим небом, як дбати про безпеку», — сказав глава держави.

Як повідомили у 128 бригаді, внаслідок удару загинуло 19 військовослужбовців. 

«Загинули кращі наші бійці… Висловлюємо щирі співчуття їхнім рідним і обіцяємо відомстити за побратимів у 100-кратному розмірі», — говориться у дописі.

Також у бригаді просять до закінчення перевірки не поширювати неперевірену та фейкову інформацію про трагедію на Запоріжжі. 


3 листопада 2023 року внаслідок російського удару ракетою «Іскандер» по селу на Запоріжжі загинули та були поранені військовослужбовці 128 окремої гірсько-штурмової бригади та мирні мешканці.

Вибухова хвиля та уламки пошкодили близько 30 будинків і господарчих споруд, розташованих поруч із місцем удару. 

Фото (ілюстративне): Facebook 128 бригади ЗСУ

Блок новин за темою
Фото: Facebook 128 бригади ЗСУ