Web Analytics

«Ракета летить 40 секунд»: Синєгубов — про обмеження роботи театрів у Харкові

Рішення про обмеження роботи закладів культури, які не можуть розмістити глядачів у безпечних умовах, пояснюється небезпекою російських ракетних обстрілів Харкова. 

Про це 27 квітня журналістам сказав голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов. 

Він нагадав, що рішення заборонити заходи у закладах культури, зали яких не відповідають нормам цивільного захисту, колегіально ухвалила Рада оборони Харківської області. 

«Основна теза — якщо безпекова ситуація не дозволяє проводити певні заходи, ми маємо взяти на себе відповідальність і заборонити проведення там заходів, піклуючись про безпеку людей. Наведу приклад: велика зала Оперного театру є небезпечною для проведення заходів, однак мала зала у напівцокольному приміщенні дозволяє більш-менш убезпечити людей», — сказав Синєгубов.  

Олег Синєгубов пояснив, чому ввели обмеження на роботу закладів культури

Напередодні голова Харківської облради Тетяна Єгорова-Луценко після наради з представниками театрів повідомила, що звертатиметься до ОВА з проханням дозволити працювати театрам, де є бомбосховища чи укриття. 

«Ті театри, які мають бомбосховища чи укриття, повинні працювати. З цим питанням звертатимемось до Харківської обласної військової адміністрації. Звісно мають бути враховані всі заходи безпеки, зокрема, можлива кількість людей, присутніх на виставах, та інші. Ми не повинні допустити, щоб наші заклади взагалі припинили існування. Акторський склад значно зменшився, і ми не можемо допустити ризик знищення сфери культури у регіоні», — йдеться у дописі Єгорової Луценко у Facebook.

Голова Харківської ОВА прокоментував «маніпуляції, які ми сьогодні чуємо».

«Якщо в тому чи іншому театрі є якесь приміщення або сховище, укриття, підвальне приміщення, і вони декларують, що у випадку повітряної тривоги зупинять виставу і спустять людей до цього укриття… А тепер цифри: летить ракета С-300 скільки секунд? 30-40! Просто запропонуйте 200, 300, 500 людей або півтори тисячі спустити за менш ніж хвилину до укриття. Ось і все. Якби ми керувалися цим алгоритмом, ми б сказали, що тоді дозволяємо школам відкриватися, дитячим садочкам тощо», — зазначив голова обладміністрації. 

«На жаль, така у нас ситуація — географічне розташування і військова обстановка, що до нас поки що долітають ракети С-300. Коли ця ситуація зміниться, будемо ухвалювати нові рішення», — додав він. 

На уточнення, що буде закладам в разі порушення рішення Ради оборони, Синєгубов відповів: «Це рішення було прийняте саме для того, щоб у правоохоронних органів були повноваження». 


Раніше повідомлялося, що Рада оборони Харківської області визначила 16 об'єктів, де на час воєнного стану «рекомендується проводити масові заходи». До переліку 16 об'єктів увійшли метрополітен, «ЄрміловЦентр» та мала зала ХНАТОБ. На відкритому просторі заборонені масові заходи, якщо кількість учасників та глядачів перевищує понад 50 людей. Це не стосується поховань та заходів, пов’язаних з вшануванням загиблих у боротьбі за незалежність, суверенітет, територіальну цілісність України.