Рада попередньо схвалила зняття недоторканності з народних депутатів

Парламент у першому читанні ухвалив рішення щодо скасування недоторканності народних депутатів України.

Відповідні рішення парламент прийняв на засіданні в ніч на 30 серпня.

«Ми обіцяли, ми маємо дотримати свого слова», — заявив з трибуни нардеп від «Слуги Народу» Микола Стефанчук.

Спочатку Верховна Рада 277-ма голосами прийняла рішення про скасування постанови «Про подальшу роботу над законопроектом про внесення змін до Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№ 2557-VIII), як такої, що втратила чинність.

Як зазначає прес-служба Верховної Ради, цим документом встановлювалося, що пропозиції та поправки до законопроекту «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» можуть подаватися — до 19 жовтня 2018 року (включно).

Після цього Верховна Рада перейшла до розгляду проекту Закону «Про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України)» (№7203).

Народні депутати від «Європейської Солідарності» Руслан Князевич, Петро Порошенко заявили про порушення регламенту і Конституції України. Порошенко водночас сказав, що підтримає рішення у першому читанні, але до другого просив врахувати всі зауваження.

Представник депутатської групи «За майбутнє» Тарас Батенко зауважив, що голосування всупереч регламенту може бути у подальшому оскаржене і скасоване.

Про порушення заявили нардепи Василь Німченко, Михайло Папієв (ОПЗЖ) та Сергій Соболєв (Батьківщина). Соболєв водночас сказав, що попри можливість оскарження рішення ВР Конституційним Судом підтримає рішення.

Народна депутатка від «Слуги Народу» Ірина Венедіктова заявила, що профільний комітет ухвалив рішення відповідно до законів України. Ще один нардеп від «СН» сказав, що противники голосування «чіпляються за юридичну казуїстику». 

Коли представники партії Порошенка голосно озвучували свої зауваження, президент Володимир Зеленський відреагував словами «Чого ви кричите увесь час?» і вдарив руками об стіл.

Врешті-решт за постанову «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до статті 80 Конституції України (щодо недоторканності народних депутатів України) (№1095) проголосували 363 народні депутати. 

Результати голосування у першому читанні зустріли оваціями. 

Після цього голосування президент України покинув залу. 

Фото: president.gov.ua

Аби ухвалити закон в цілому, необхідно буде 300 голосів «за». В разі остаточного прийняття депутати будуть позбавлені недоторканності з 1 січня 2020 року.

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.