Web Analytics

Проспект Жукова: петиція на сайті мерії набрала необхідну кількість підписів

Ще одна петиція, яку закликав підтримати Харківський міський голова Геннадій Кернес, набрала понад п'ять тисяч підписів. 

Йдеться про петицію від 8 травня, автор якої Ігор Сергійович Клименко просить повернути проспекту Петра Григоренка та станції метрополітену «Палац спорту» ім'я Жукова. 

Скріншот: http://petition.city.kharkov.ua

Станом на 21.50 петиція набрала 5016 підписів, чого достатньо для розгляду. 

«До будь-якої історичної особистості можна ставитися по-різному, однак факти такі, що саме Жуков залишив слід в історії нашого міста, в той час коли генерал-майор радянської армії Петро Григоренко пов'язаний з Харковом тільки місцем навчання упродовж двох років. Безумовно, правозахисна діяльність Петра Григоренка заслуговує поваги, але це ніяк не значить, що саме в назві харківського проспекта має бути увічнена його пам'ять... Вимагаємо від міської ради і мера міста повернути пам'ять про маршала Жукова в місто — станція метро і проспект імені Жукова повинні існувати у Харкові‎»‎, — вказано в петиції. 

Проспект Маршала Жукова і однойменну станцію метро перейменували у 2016 році в рамках декомунізації розпорядженням голови ХОДА Ігоря Райніна.

8 травня на підтримку петиції про знесення намету на пл. Свободи і петиції щодо повернення харківського проспекту імені Жукова виступив Харківський міський голова Геннадій Кернес: «Я думаю, що якщо ці дві петиції наберуть необхідну кількість голосів, а це 5000, я зроблю все, що від буде залежати від міської влади, щоб втілити запропоноване у життя». 

«Тому що хтось захотів це зробити, але я вважаю, що маршал Жуков має право на життя і має право його ім'я носити будь-який проспект, вулиця. Я працюю в рамках чинного законодавства. І ми нічого не порушуємо», — сказав Кернес сьогодні.

Пізніше у розмові з представником націоналістичної організації міський голова сказав: «Ім'я Григоренка буде увічнено на іншій добрій вулиці». 

Український інститут національної пам'яті відносить постать Жукова до таких, які підпадають під закон про декомунізацію. У міськраді висновки інституту не визнають.