Web Analytics

«Прошу не чекати, поки папка з доказами переповниться»: прокурор про тарифи

Прокурор Харківської області Юрій Данильченко прокоментував питання тарифів на проїзд на сесії Харківської облради.

На думку Данильченка, питання підвищення тарифів на перевезення пасажирів в міському електротранспорті «постійно намагаються перевести з правового поля в політичне, а навіть і світоглядне».

«Я не хочу на себе брати роль економічного експерта, а тим паче занурюватися у політику. Я хочу розставити акценти, які справді мають значення. З одного боку маємо рішення суду, що призупиняє підвищення тарифів на проїзд. З іншого — місто-мільйонник, яке понад тиждень вимушено користуватися міським електротранспортом за цінами, законність призначення яких стоїть м'яко кажучи під великим питанням», — сказав Данильченко.

«Наступний акцент: останнє речення Харківського окружного адміністративного суду. Цитую: «Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження». Право громадянина захищатися судом забезпечується 55 ст. Конституції України. А ст. 129-1 головного Закону безапеляційно зазначає: суд ухвалює рішення іменем України, судове рішення є обов'язковим до виконання. Ця норма не може мати разночитання. В той же час ми маємо одразу кілька кроків, які можуть свідчити про явні спроби ухилитися від виконанння рішення суду», — додав прокурор.

Скріншот прямої трансляції сесії облради/TriolanLive

Данильченко нагадав, що прокуратура Харківської області ініціювала провадження за ч. 2 ст. 382 Кримінального кодексу України (невиконання судового рішення).

«Проведення досудового розслідування доручено органам Національної поліції. Вчора ми отримали результати перевірки, проведеної територіальним управлінням Антимонопольного комітету України. Ці висновки зараз долучені до матеріалів кримінального провадження і захищені таємницею слідства, тому я не можу її оприлюднювати, але повідомлю, що комітет встановив одразу кілька значних порушень встановленого законом Порядку формування тарифів. Крім того, слідство чекає на висновки ще кількох контролюючих органів. Папка кримінального провадження поступово наповнюється інформацією. Я не хочу гримати кулаком по столу і лякати когось в'язницею, хоча санкція статті передбачає до 5 років позбавлення волі. Я хочу лише ввічливо попросити дотримуватися Конституції України, кодексів України, та не чекати, поки папка з доказами переповниться», — завершив свій виступ прокурор області. 

6 лютого виконком Харківської міськради підвищив вартість проїзду в метро до 8 грн, у трамваях і тролейбусах — до 6 грн. Громадська організація «Харківський антикорупційний центр» оскаржує рішення. За заявами про забезпечення основного позову суд призупинив дію рішень виконкому, однак 20 лютого виконком затвердив їх у новій редакції. Пасажирів перевозять за підвищеними тарифами. Прокуратура відкрила кримінальне провадження за статтею про невиконання судового рішення.

27 лютого депутати Харківської міськради, незважаючи на протест представників громадськості у сесійній залі, 55 голосами підтримали рішення виконкому про підвищені тарифи. Питання, якого не було у порядку денному, виніс на голосування міський голова Геннадій Кернес. 

Він також продемонстрував журналістам одну із ухвал (щодо тарифу на проїзд у трамваях та тролейбусах), в якій поруч з підписом судді сказано: «Ухвала не набрала законної сили». В ухвалі щодо призупинення дії тарифу в метро такого речення немає. «Ви просто введені в оману. «Згідно з оригіналом, рішення не вступило в законну силу»... ( — Це про трамваї та тролейбуси, а щодо метро?) У нас є інші рішення, на які ми посилаємося», — сказав Кернес.