Прокуратура відкрила справу через використання дітей в зйомках «Дау» в Харкові

Провадження розслідують за статтями катування і виготовлення або розповсюдження творів, що пропагують культ насильства (ч. 2 ст. 127, ч. 3 ст. 300 КК України).

«За результатами аналізу даних з мережі Інтернет, виявлено факти, які можуть свідчити про порушення прав і свобод дітей та інтересів держави у сфері охорони дитинства під час зйомок кінофільму «ДАУ. Дегенерація» на території міста Харкова. За інформацію правоохоронців, неповнолітнім особам, вірогідно з числа дітей-сиріт, групою осіб у процесі кіновиробництва могли бути заподіяні фізичний біль або моральне страждання шляхом насильницьких дій. Крім того, із оприлюднених кадрів фільму вбачається, що відео, з якого отримані ці зображення, може мати ознаки твору, що пропагує культ насильства і жорстокості або дискримінації», — повідомляє Генеральна прокуратура України

Кадри «ДАУ. Дегенерація» містять сцени, на яких дітей поміщують в клітку і прив'язують. 

Обставини подій розслідує слідче управління Головного управління Нацполіції в Харківській області.

«Інформація щодо участі малолітніх у зйомках фільму з елементами насильницьких дій була розміщена в мережі Інтернет... На даний час матеріали кримінального провадження передано слідчим СУ ГУНП в Харківській області для проведення подальшого досудового розслідування. Проводяться першочергові слідчі дії», — повідомляє поліція. 

Уповноважений президента з прав дитини Микола Кулеба повідомив, що, за попередньою інформацією, у зйомках використали дітей з будинку дитини.

«У кадрах – немовлята. Це діти, для яких участь в таких зйомках може бути травмою на все життя! Є також і інші факти, які потребують підтвердження. Вірогідність цих фактів, а також те, хто дозволив використання дітей має розслідувати поліція, до якої я вже звернувся з відповідним запитом. Якщо хтось із вас володіє будь-якою інформацією щодо ситуації — напишіть мені в особисті повідомлення», — написав днями Кулеба. 

У коментарі Суспільному він зазначив, що Офіс Уповноваженої Верховної Ради з прав людини вже звернувся до будинків дитини та інтернатних закладів на Харківщині, але ніхто не підтвердив, що діти з їх установ. 

«Тобто це або не вони, або вони бояться про це говорити», — сказав Кулеба. 

Уповноважена з прав людини Людмила Денісова висловила сподівання, що під час розслідування правоохоронні органи належно оцінять ситуацію і не піддадуть дітей психологічному травмуванню вдруге. 


Фільм «Дау» російського режисера Іллі Хржановського знімали у Харкові в 2008-2011 роках. Проєкт представили у 2019 році. 

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.