Про замінування повідомляють з окупованих територій — МВС

У Міністерстві внутрішніх справ заявили, що повідомлення про замінування об'єктів сьогодні надходять з неконтрольованих територій і координуються спецслужбами Російської Федерації.

Два та більше повідомлень про замінування сьогодні було в Харківській, Одеській і Донецькій областях, розповів під час брифінгу радник міністра внутрішніх справ Іван Варченко. Поодинокі повідомлення також були в кількох інших регіонах.

«Спостерігається активність з боку Російської Федерації та її сателітів на окупованих територіях щодо «замінування» об’єктів на підконтрольній території України — об’єктів соціальної інфраструктури та об’єктів, де є масове скупчення громадян. Це аеропорти, торговельні центри. Ми розуміємо чітко, що коріння цих повідомлень веде до окупованих територій — звідти вони здійснюються. Ми готувалися, звичайно, до подібної активності — ми розуміли, що ворог буде використовувати будь-яку можливість, щоб зашкодити волевиявленням. Наші вибухотехніки зараз працюють, опрацьовують кожну таку ситуацію», — каже Варченко.

«Ми бачимо зараз єдину систему систему подібної роботи і передбачаємо, що громадяни з окупованих територій, які здійснюють подібні акції, звичайно, знаходяться під контролем спецслужб Російської Федерації», — додав він.

Фото: UA: Харків

Ванченко нагадав, що за неправдиві повідомлення про замінування передбачено покарання за статтею 259 Кримінального кодексу України — до восьми років ув’язнення.

У Харкові через повідомлення про замінування сьогодні евакуювали аеропорт, два торгових центри та готель.

Читайте MediaPort у Telegram

Якщо Ви виявили помилку у тексті — виділіть її курсором та натисніть "Ctrl + Enter". Дякуємо Вам за уважність та ввічливість.
Орфографическая ошибка в тексте:
Чтобы сообщить об ошибке автору, нажмите кнопку "Отправить сообщение об ошибке". Вы также можете отправить свой комментарий.