Web Analytics

Представники Омбудсмана знайшли підтвердження катувань у колонії в Харкові

Моніторингова група Секретаріату Уповноваженої Верховної Ради з прав людини Людмили Денісової перевірила Олексіївську колонію №25, де з 8 січня діє особливий режим

«За результатами перевірки у засуджених були зафіксовані тілесні ушкодження, наразі вони перебувають в пригніченому психічному стані. Зокрема, одному з засуджених, через катування якого і стався конфлікт, були завдані опіки в області сідниць та анального отвору. Зазначені ушкодження були зафіксовані медичною документацією лише після втручання Офісу Омбудсмана», — повідомила Денісова. 

В Офісі Омбудсмана також повідомили, що керівництво колонії перешкоджало моніторинговій групі, відмовляючи у доступі до установи моніторам і журналістам. За словами представника Уповноваженої ВР Олександра Гатіятулліна, опитані у медчастині засуджені розповіли, що їх тримали у кайданках майже 15 годин.

«Медичний працівник їх не оглядав, хоча кожні 2 години кайданки потрібно послабляти. Їм не надавали харчування. На тілі є садна, гематоми, зокрема на голові, що зафіксовано в журналі тілесних ушкоджень. Засуджені також стверджують, що їх тягнули підлогою з першого на другий поверх», — розповів Гатіятуллин.

За його словами, ситуація у колонії стабільна, жодних протиправних дій з боку засуджених не зафіксовано, і особливий режим, на його думку, не потрібний.

Зібрану інформацію представники Уповноваженої передадуть правоохоронцям. 

Напередодні у прокуратурі Харківської області і Державному бюро розслідувань повідомили про розслідування дій персоналу колонії.

Прокуратура відкрила провадження за ознаками ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу). Досудове розслідування веде Територіальне управління Державного бюро розслідувань, розташоване у Полтаві. За даними ДБР, під час обшуку у колонії «тілесні ушкодження різних ступенів тяжкості» отримали 22 засуджених. 

Читайте такожПравозахисників не пустили у колонію в Харкові, засуджені розповіли про тортури

Теги: