Web Analytics

Пожежу на Харківщині визнали надзвичайною ситуацією: гасіння триває

Ситуація у Дворічанському районі Харківської області, де лісова пожежа перекинулася на села, визнана надзвичайною. 

«У зв’язку з пожежами в Дворічанському районі КТЕБ та НС області ухвалено рішення про оголошення надзвичайної ситуації регіонального рівня, що сприятиме отриманню виплат від держави для компенсації людям, які внаслідок пожежі втратили житло», — повідомив 3 вересня голова Харківської облдержадміністрації Олексій Кучер

Фото: npu.gov.ua

За інформацією ДСНС України, станом на 7:00 4 вересня гасіння триває. 

«Станом на 7 год. 4 вересня відкритого вогню не має, проводиться догашування окремих осередків тління лісової підстилки та залишків деревини всередині контрольованого периметру. До гасіння залучено 479 чоловік та 78 одиниць техніки, з них від ДСНС 235 чоловік особового складу та 54 одиниці техніки, у тому числі 2 пожежних літаки та 1 вертоліт, якими здійснено 73 скиди (254 тонни води)», — повідомляє ДСНС. 

Фото: npu.gov.uа

Фото: ДСНС

За попередніми даними, пожежею знищено 22 житлових будинки, 33 людини залишились без житла. Уряд пообіцяв надати громадянам, які втратили домівки, по 300 тисяч гривень компенсації упродовж місяця. 

«Господарі повністю знищених будинків отримають максимальну компенсацію — приблизно 300 тисяч гривень. Люди, які постраждали менше — отримають меншу компенсацію. На місці буде працювати спеціальна комісія, яка оцінить наслідки пожежі», — сказав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, повідомляє МВС.

Фото: ДСНС

Людям запропонували тимчасове житло, вони відмовились і, за інформацією Харківської ОДА, проживають у родичів та знайомих. 

«Поліція відкрила два кримінальних провадження за ч. 2 ст. 194 (умисне знищення або пошкодження майна) Кримінального кодексу України. Одне з проваджень, відкрите  за фактом подій на території Дворічанського району, на підставі зібраних зведень перекваліфіковане на ч. 2 ст. 270 (порушення встановлених законодавством вимог пожежної безпеки) Кримінального кодексу України», — повідомила поліція Харківщини


Ліс поблизу села Гороб'ївка Дворічанського району загорівся 2 вересня. Загальна площа пожежі склала близько 500 га (з них 100 га верхової пожежі). Одна людина потребувала допомоги через отруєння чадним газом.