Web Analytics

Повітряні тривоги та хакерські атаки: як проходило НМТ на Харківщині

20 червня завершилася основна сесія Національного мультипредметного тестування, яке через війну замінило ЗНО. Додаткова сесія стартуватиме 11 липня.

На Харківщині на НМТ зареєструвалися майже 12 тис. учасників. З них близько 10 тис. — цьогорічні  випускники, повідомила на пресконференції заступниця директора Департаменту науки й освіти обладміністрації Ольга Алфьорова.

«Цього року зареєструвалися і брали участь на 75% більше дітей, ніж у минулому. Тож ми можемо сказати, що Харківщина дійсно відновлюється, діти повертаються, беруть участь у НМТ, думають про своє майбутнє. Це приємна динаміка», — зазначила Алфьорова.

Тестування проводили у 30 тимчасових екзаменаційних центрах у дев’яти населених пунктах Харківщини. У центрах посилили охорону, перевірили, чи немає вибухівки, організували патрулювання поліції та чергування медиків.

 

Під час повітряної тривоги тестування призупиняли, щоб учасники могли пройти в укриття, розповів директор Харківського регіонального центру оцінювання якості освіти Олександр Сидоренко.

«У Харківській області було всього два відносно спокійні дні з усього періоду проведення НМТ — 12 і 14 червня. Всі інші дні ми змушені були для гарантування безпеки дітей використовувати укриття. А отже — переривати роботу, спускатися разом з ними в укриття, очікувати там закінчення повітряної тривоги, підніматися нагору і продовжувати», — сказав він.

За його підрахунками, тривоги під час тестування на Харківщині тривали загалом 10 годин 12 хвилин. 15 червня практично 80% учасників довелося перевести на додаткову сесію через великі перерви.  

Також цьогоріч організатори стикнулися з хакерськими атаками.

«По 10-20 хвилин, інколи більше, платформа Українського центру не працювала через хакерські атаки — коли вона не могла забезпечити вхід і роботу всіх абітурієнтів в Україні, і ми змушені були й цей час компенсувати», — говорить Олександр Сидоренко.

Фото: volynnews.com

Офіційні результати тестування оголосять 28 червня — надішлють до електронних кабінетів учасників.

З 11 липня починається додаткова сесія. Для участі в неї на Харківщині зареєструвалися вже близько 700 вступників.

Вступна кампанія цьогоріч буде дистанційною — через електронні кабінети. Реєстрація починається вже 1 липня. Заяви й документи прийматимуть з 19 до 31 липня.


Цьогоріч в Україні вже вдруге проводять Національний мультипредметний тест замість ЗНО — через повномасштабне вторгнення росії.  

Фото: Pexels