Web Analytics

Поширення російської пропаганди під час окупації: справу поштарки з Ізюма скерували до суду

Прокуратура скерувала до суду справу жительки Ізюма Харківської області, обвинуваченої в пособництві російським окупантам.

Обвинувачена — 37-річна жінка, яка до повномасштабного вторгнення працювала у відділенні «Укрпошти» в Ізюмі, повідомляє Харківська обласна прокуратура.

«З приходом російських загарбників її кар’єра стрімко пішла вгору. Окупанти призначили її очільницею центрального відділення «Пошти Ізюма». Жінка організувала поширення пропагандистських газет «Харьков Z» та «Изюмский телеграфъ» серед місцевих жителів», — йдеться в повідомленні.

За даними слідства, газети містили російську пропаганду: про те, що рф та її армія нібито не є ворогами, «з турботою» ставляться до жителів окупованих територій та готові їм допомагати.

«Найголовнішою задачею цих проросійських газет було нав’язати людям негативне ставлення до України та посіяти в українському суспільстві недовіру до органів державної влади та ЗСУ», — зазначають у прокуратурі.

Поштарку обвинувачують в пособництві державі-агресорці — за ст. 111-1 Кримінального кодексу України. Їй загрожує до 12 років за гратами з конфіскацією майна.

Жінка під вартою без права на заставу. Справу розглядатимуть у Дзержинському районному суді Харкова.

Фото: Харківська обласна прокуратура

Ексзаступнику мера Куп'янська оголосили підозру в держзраді. У СБУ стверджують, що коли війська рф захопили місто, посадовець перейов на бік окупантів.

Блок новин за темою

Новини за темою