Web Analytics

«Пошкодження — колосальні»: на Ізюмщині енергетики заживили село, що було на лінії зіткнення

Майстри «Харківобленерго» повернули електрику до села в Ізюмському районі Харківщини, знеструмленого ще на початку повномасштабного російського вторгнення.

Про відновлення електропостачання у селі Норцівка у «Харківобленерго» повідомили 27 квітня. Світла тут не було з 10 березня минулого року.

Як розповів начальник Балаклійського підрозділу обленерго Олексій Вишняков, у Норцівці замінили три трансформатори, майже 3 км проводу повітряної лінії 10 кВ та 1,7 км — 0,4 кВ.

«Це село знаходилося на лінії зіткнення, тому пошкодження мережі були колосальні. Обстрілами було зруйновано кожний проліт. До того ж, територію повинні були ретельно обстежити сапери», — зазначив Вишняков.

Фото: «Харківобленерго»

Наразі село повністю заживлено, електрику вже підвели до 23 домівок з 96.

Енергетики продовжують повертати світло до населених пунктів району, найбільше постраждалих від бойових дій. У найближчих планах — Першотравневе, Берестянки, Волвенкове та Мирна Долина.

Фото: «Харківобленерго»

Ремонт мереж завершують й у трьох деокупованих селах Чугуївщини — Граковому, Степовому і Мосьпановому, розповіли у Харківській обладміністрації. Під час бойових дій лінії електропередачі тут були знищені майже вщент.

«За допомогою спецмашини Armtrac, яка здатна перемелювали  вибухонебезпечні предмети без детонування та машини для розмінування «Божена» територія очищується від мін та нерозірваних боєприпасів. Після чого за допомогою автовишок та кранів відновлюються високовольтні лінії», — йдеться у повідомленні ОВА.

Упродовж двох наступних тижнів розраховують підключити понад 1000 споживачів.


26 квітня у Токарівці Дергачівської громади підірвалися на міні працівники обленерго, які їхали ремонтувати електромережу. Один загинув, ще четверо дістали поранень. Один з поранених у тяжкому стані, родині потрібна допомога на його лікування.